شکار پلنگ ایرانی
مرگ ۱۵۰ پلنگ ایرانی !
مدیرکل دفتر صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست به تلفات پلنگ ایرانی طی سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: از سال ۸۷ تا ۹۴ در حدود ۱۵۰ قلاده پلنگ تلف شده‌اند.
عکس سلفی شکارچی را به دادگاه کشاند
پرونده شکارچی پلنگ که چندی قبل پس از شکار، عکس یادگاری وی با این پلنگ در فضای مجازی منتشر شده بود، به دادگاه رفت.
کشف لاشه دو پلنگ؛ یکی با دست و پای بریده و دیگری با دندان کشیده!
تنها چند صد قلاده از این گونه بی نظیر ایرانی باقیمانده که معلوم نیست با این روند کشتار، نسلشان تا چند وقت دیگر میهمان سرزمینان است چراکه هرچه بیشتر خبر کشتار بی رحمانه پلنگ ها مخابره می‌شود، کمتر واکنشی دیده می‌شود!
کشف لاشه پلنگ در منطقه پلنگ آرام علی آباد گلستان
مسئول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان از کشف لاشه یک قلاده پلنگ در منطقه 'پلنگ آرام' شهرستان علی آباد خبر داد.
جریمه شکار یوزپلنگ به 200 میلیون تومان رسید
مدیر کل حفاظت مدیریت شکار و صید سازمان محیط زیست گفت: بر اساس تصویب شورای عالی افزایش جریمه شکار حیات وحش تایید شد که در برخی موارد افزایش 16 درصد تعرفه داشته‌ایم.
جریمه شکار پلنگ ایرانی ۱۶برابر شد
بر این اساس بهای شکار و صید یوزپلنگ آسیایی از ۲۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان، پلنگ ایرانی از ۵ میلیون تومان به ۸۰ میلیون تومان رسیده و همچنین بهای شکار و صید گونه هایی مانند خرس قهوه ای ۵۰ میلیون تومان، گوزن زرد ۶۰ میلیون تومان و مرال و شوکا نیز با افزایش چشمگیری به ۳۵ میلیون تومان رسیده است.
هشتمین پلنگ ایرانی در لارستان فارس از بین رفت +تصاویر
پس از کشتار بیرحمانه یک پلنگ ایرانی این هشمین پلنگی است که از ابتدای سال جاری به دلایل گوناگون در نقاط مختلف کشور ازبین رفته است.
مشاهده لاشه هفتمین پلنگ در ارتفاعات فیروزکوه +تصویر
گروهی از طبیعت گردان حین عبور از ارتفاعات تنگه واشی در استان تهران متوجه لاشه یک پلنگ جوان می شوند...
مرگ ششمین قلاده پلنگ در سال94 + تصویر
علت مرگ ششمین پلنگ اعلام نشده اما با توجه به اینکه لاشه در نزدیکی روستا و در حاشیه جاده منتهی به روستا کشف شده است، عده ای از مردم محلی، شلیک با اسلحه شکاری و عده ای دیگر استفاده از طعمه مسموم را دلیل مرگ این حیوان عنوان کرده اند.
مرگ پنجمین پلنگ ایرانی در کمتر از ۳۰ روز+تصویر
در کمال ناباوری این پنجمین پلنگی است که طی کمتر از ۳۰ روز ابتدای سال جاری در نقاط متخلف کشور از بین می رود.
کشتار چهارمین پلنگ ایرانی در سال جدید+گزارش تصویری
هر پنج روز یک پلنگ ایرانی کشته می‌شود؛ یکی از چند صد قلاده باقیمانده این گونه نادر کشورمان که معلوم نیست با این روند کشتار، تا چند سال دیگر نسلشان باقی خواهد ماند!
مرگ سومین پلنگ ایرانی در ابتدای سال 94+تصاویر
با توجه به فاصله نزدیک محل مرگ پلنگ با روستا که مسافتی کمتر از یک کیلومتر بود، به نظر می رسد که این پلنگ با استفاده از طعمه آغشته به سم توسط چوپانان محلی از بین رفته است.
رشوه 500 میلیونی برای شکار پلنگ ایرانی+ویدیو
انتشار تصاویری از پوست یک پلنگ در ایران که توسط یک شکارچی اسپانیایی منتشر شده بود، این پرسش را پیش آورد که آیا خط قرمز حفاظت از محیط زیست با پرداخت ارقام نجومی قابل جابجایی است؟!
نمایش خبرهای بیشتر
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©