اقتصاد
توصیه‌های کارگری رهبری در آستانه روز کارگر
رهبر معظم انقلاب با اشاره به نقش مهم کارگران در تحقق اقتصاد مقاومتی و طرح توصیه هایی در این زمینه از واردات خودروهای آمریکایی به شدت انتقاد کردند و ....
واکنش سرد ۴ بازار اقتصادی به توافق هسته‌ای
۴ بازار عمده اقتصادی کشور به مذاکرات و جمع‌بندی توافق هسته‌ای واکنش سرد نشان دادند.
جهانگیری: 94 سال سخت اقتصاد کشور است
معاون اول رئیس جمهور گفت:فروش نفت از دو میلیون و 300 هزار بشکه در سال‌های گذشته هم‌اکنون به کمتر از یک میلیون بشکه رسیده است.
افزایش بی‌سابقه تولید نفت آمریکا
تولید نفت آمریکا تا پایان سال‌جاری میلادی به ۹ میلیون و ۴۷۰ هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت که این مقدار تولید از سال ۱۹۷۰ میلادی به بعد...
بازار ایران اولین بازار بزرگ منطقه است
سفرای اتحادیه اروپا در دیداری با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان بر ارتقای همکاری‌های اقتصادی متقابل تاکید کردند.
ارزیابی وزیر سابق از برخی آمار و ارقام اقتصادی
حسینی می‌گوید میزان نقدینگی در دولت‌های نهم و دهم 460 هزار میلیارد تومان بود اما این رقم در دو ساله دولت یازدهم به مرز 800 هزار میلیارد تومان رسیده است.
پردرآمدترین و بدهکار ترین دولت تاریخ ایران را بشناسید
بررسی روند افزایش بدهی دولت های نهم و دهم به بانک مرکزی بر پیچیدگی های این معما که درآمدهای سرشار و بی سابقه ارزی آن سال ها چگونه و کجا خرج شده است، می افزاید.
پاپوش چینی‌ها برای صنعت کفش ایران
چینی ها بعدازهجوم به بازار پوشاک،موبایل وکالاهای مصرفی،این‌بار پاپوش‌های رنگین بنجل برای ایرانی‌ها درست کرده وصنعت کفش ایران درآستانه تعطیلی قرارگرفته است.
متن کامل طرح مبارزه با جرائم اقتصادی
متن کامل طرح مبارزه جرائم اقتصادی منتشر شد.
چگونه دوازدهمین اقتصاد دنیا می‌شویم؟
ایران که طی سالهای اخیر جزو ۲۰ اقتصاد بزرگ دنیا قرار داشته، برای تبدیل شدن به دوازدهمین اقتصاد بزرگ دنیا باید تولید ناخالص داخلی خود را ۶۰ درصد افزایش دهد.
زیان ۱۱۴ میلیارد دلاری اروپا از تحریم روسیه
موسسه پژوهشی- اقتصادی اتریش از زیان ۱۱۴ میلیارد دلاری اروپا از تحریم‌عا علیه روسیه گزارش داد.
روسیه بار دیگر نرخ بهره بانکی را کاهش داد
بانک مرکزی روسیه نرخ بهره بانکی را برای بهبود وضعیت نابسامان اقتصادی این کشور، بار دیگر یک درصد کاهش داد.
خرد شدن استخوان اقتصاد زیر چکمه برندپوشان
بانگاهی گذرا به پیشرفت های اقتصادی کشورهای مختلف از جمله کشورهایی که در کوتاه ترین مدت، بیشترین پیشرفت ها را داشتند، نقش اهمیت به تولید داخلی و ...
بدهی دولت به بانک‌‌ها در مرز ۱۰۰هزار میلیارد
رشد 29.5 درصدی این بدهی در 11 ماهه منتهی به بهمن 93، حجم کل بدهی دولت به بانک‌ها را به 98 هزار و 217 میلیارد تومان رساند.
رزاقی :دولت در دامان اقتصاد شبه آزاد افتاد‎
نگاهی به برخی سیاست‌های اقتصادی که اخیرا از سوی دولت در حال اجراست و نمونه آن کاهش بی‌محابای برخی یارانه‌ها در بخش سوخت و نان و نهاده‌های کشاورزی است...
اقتصاد ایران در حال دگرگونی است
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با بیان اینکه اقتصاد ایران بعد از توافقات اخیر در حال دگرگونی است، گفت: دنیا فرصت بی‌نظیری برای حضور در بازار بکر ایران دارد.
پیش بینی صندوق بین المللی پول از قیمت جهانی نفت
براساس پیش بینی صندوق بین المللی پول، قیمت جهانی نفت تا سال ۲۰۱۹ میلادی به بیش از ۷۰ دلار خواهد رسید.
گاز طبیعی فشرده از اول اسفند ارزان شد
با تصویب دولت، بهای فروش هر مترمکعب گاز طبیعی فشرده (تحویلی به مصرف‌کننده نهایی) با احتساب مالیات ارزش افزوده و عوارض متعلقه به‌ترتیب از تاریخ ۱۳۹۳.۱۲.۱ از مبلغ (۴۵۰۰) ریال به مبلغ (۴۱۴۰) ریال کاهش یافت.
چین نرخ بهره بانکی را بار دیگر کاهش داد
نرخ رشد اقتصادی چین به پایین ترین نرخ خود در طی ۲۵ سال اخیر رسید.
وقتی ۱۰ میلیون از ۶۵ میلیون بزرگ‌تر است!
آیا انصاف است که برخی دولتمردان نظیر سخنگوی دولت بگویند نمی‌خواهیم با حذف یارانه اقشار بهره‌مند و پردرآمد، مردم را برنجانیم.
اقتصاد دولتی و آموزش عالی
یکی از مهم‌ترین دلایل تفاوت تولید سرانه کشورها وجود سرمایه انسانی متفاوت است که آن نیز محصول آموزش و به‌ویژه آموزش عالی است.
فشار واردات به ستون فقرات!
رهبر انقلاب فرمودند؛ با ابلاغ این سیاستها، مردم اکنون منتظر اجرای آنها و تأثیرات مثبت ناشی از اجرای سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی هستند.
رمز موفقیت اقتصاد آلمان ها در چیست؟
آلمان از سال ۱۹۸۶ در مجموع ده بار قهرمان صادرات جهان شده است. صادرات کلید رفاه عمومی و موتور اصلی اشتغالزایی در این کشور است.
علت فشار هاي اقتصادی و تحریم‌هاچيست
خوش چهره : متاسفانه در ایران عمدتا حقوق‌بگیران مالیات می‌دهند و بسیاری از شغل‌های غیرمولد مثل واسطه‌گران و سوداگران از قلمرو دریافت مالیاتی به دور هستند.
برنامه‌هاي اقتصادي و طراحي مكانيزم‌ها
در حالي كه سياست‌گذاران به‌دنبال راه‌حل هستند، راه‌حلي كه مبتني بر چارچوب علم اقتصاد و انگيزه‌‌هاي اقتصادي عاملان باشد و به خروجي‌هاي مطلوب منجر شود.
با یکساله شدن اقتصاد مقاومتی دستگاه ها چه کردند؟
۲۹ بهمن سال ۹۲ بود که سیاست‌های ۲۴ بندی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد و حال با گذشت یک سال از آن تاریخ دستگاه های اجرایی و مراجع نظارتی باید گزارش دهند که در این مدت برای اجرای این بندها چه کرده اند؟
نابرابری های اقتصادی در سال‌های اخیر
نابرابری اقتصادی، می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد و بسته به متغیری که برای تعریف نابرابری به‌کار می‌رود و نیز بسته به منشأ ایجاد نابرابری، می‌تواند برای اقتصاد مفید یا مضر باشد.
جهش اقتصادی ایران در راه است
وزیر اقتصاد گفت: ایران بزودی بهترین موقعیت اقتصادی را در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به دست خواهد آورد.
جزئیات تصمیمات جدید کمیته ثبات بازار سرمایه
کمیته ثبات بازار سرمایه در ادامه تصمیمات خود در راستای رفع ابهام از برخی صنایع کلیدی بورس، درباره صنعت پالایش فرآورده های نفتی و پتروشیمی تصمیماتی اتخاذ کرد.
متخلفان بانکی پای میز محاکمه
تشدید هجمه ها نسبت به تخلفات بانکها و موسسات مالی و اعتباری که گستره آن فعالان دارای مجوز و بدون مجوز بانک مرکزی را شامل می شود همچنین تاکید بر نظارت قوی تر، شورای پول و اعتبار و هیات انتظامی بانکها را به واکنش تند تر و جدی تر از پیش واداشت.
آمار بانک مرکزی درباره نرخ تورم و رشد اقتصادی
این روز‌ها آمارهای اقتصادی از سوی دولت و نهادهای رسمی گزارش می‌شود که مردم را به بهبود وضعیت اقتصادی امیدوار می‌کند.
ساختار تامین مالی اقتصاد ایران
برخلاف بسیاری از کشورهای دنیا که بازار سرمایه پایه اصلی تامین مالی اقتصاد به شمار می‌رود در ایران بیشترین مسئوولیت این بخش بر عهده شبکه بانکی بوده و بازار مالی سهم چندانی ندارد.
نمایش خبرهای بیشتر
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©