چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 785 بار
شبنم نیوز » اجتماعی

افزایش دو و نیم برابری ظرفیت عتبات در سال 95

افزایش دو و نیم برابری ظرفیت عتبات در سال 95مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: در سال 95 ظرفیت اعزام زائران به عتبات عالیات به بیش از دو برابر افزایش می یابد.
کد خبر :97482
۱۰:۴۳:۰۰ ۱۳۹۵/۰۲/۰۷

محسن نظافتی مدیرکل عتبات سازمان حج وزیارت ؛ با اشاره به افزایش ظرفیت اعزام به عتبات اظهارداشت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، ظرفیت اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات تا دو و نیم برابر افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه افزود: بر همین اساس، پیش بینی می شود امسال بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر به شهرهای کربلا، نجف، کاظمین و سامرا اعزام شوند و این در حالی‌است که سال گذشته به استثنای ایام اربعین ،600هزار زائر ایرانی راهی عراق شدند.

نظافتی همچنین از کاهش قیمت عتبات در ماه رمضان خبر داد و تصریح کرد: بر اساس مذاکراتی که با طرف عراقی داشته ایم و با توجه به کاهش تقاضای اعزام به عتبات در ماه مبارک رمضان، کاهش قیمت اعزام در این ماه را خواهیم داشت چنانچه سال گذشته نیز در این ایام شاهد کاهش قیمت 10 تا 15درصدی بوده ایم.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص بسته های سفری تاکید کرد: اعزام های هوایی در قالب بسته های 7و 14روزه و سفرهای زمینی نیز در قالب بسته های 4،5، 6و7روزه است.

نظافتی با اشاره به آخرین تصمیمات درباره اعزام به سوریه گفت: بر اساس آخرین اظهارات طرف سوری، آنان در حال ارسال پیوست امنیتی به ایران هستند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت بیان کرد: در صورتی که پیوست امنیتی به تایید مراجع امنیتی کشور برسد، پس از ماه رمضان اعزام به سوریه از سر گرفته می شود.نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©