چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 2774 بار
شبنم نیوز » سلامت

7 پرسش و پاسخ رایج برای بارداری موفق

7 پرسش و پاسخ رایج برای بارداری موفق مسلما داشتن برنامه مشخص پیش از اقدام به بارداری شما را در داشتن یک بارداری سالم بیشتر کمک می کند.در حقیقت برای بارداری؛ مادر باید از قبل از لحاظ عاطفی آماده داشتن فرزند باشد.
کد خبر :97455
۱۱:۳۵:۰۰ ۱۳۹۵/۰۲/۰۶

برای برنامه‌ ریزی پیش از بارداری، در مورد وضعیت سلامتی کلی بدن‌، وضعیت واکسیناسیون‌ و روش های پیشگیری از بارداری که تا به حال استفاده کرده اید، باید با پزشک ‌تان یک برنامه ویزیت پزشکی را ترتیب دهید.

در اینجا برخی از پرسش و پاسخ های رایج قبل از اقدام به باردار شدن بیشتر معرفی شده است:

چه نوع روش پیشگیری از بارداری را استفاده کرده اید؟

اگر مصرف شما قرص های ضد بارداری خوراکی بوده است، پزشک شما ممکن است پیش از شروع تلاش برای باردار شدن، یک دوره بینابینی بدون مصرف قرص را به شما توصیه کند.

آیا در برابر عفونت ها واکسینه شده اید؟

عفونت‌ هایی مانند آبله ‌مرغان، سرخجه و هپاتیت ب می ‌تواند برای فرزند به دنیا‌ نیامده‌ خطرناک باشد. اگر واکسیناسیون‌ شما کامل نیست و اطمینان ندارید که به برخی عفونت ‌ها ایمن هستید یا نه، پزشک‌ ممکن است تلقیح یک یا چند واکسن را یک ماه پیش از تلاش برای باردار شدن تجویز کند.

بیماری مزمنی را تجربه می کنید؟

اگر دچار بیماری مزمنی مانند دیابت، آسم یا فشار خون بالا هستید، باید پیش از تلاش برای باردار شدن، این بیماری‌ ها را تحت کنترل در آورید. در برخی از موارد، پزشک‌ ممکن است پیش از تلاش برای باردار شدن دوز داروهای شما را تغییر دهد یا نوع آنها را عوض کند.

آیا مکمل خاصی مصرف می کنید؟

در مورد مصرف مکمل های در دسترس، باید با پزشک تان آن را در میان بگذارید. او ممکن است توصیه کند پیش از تلاش برای باروری تغییر دوز یا قطع کردن کامل این داروها را توصیه کند.

آیا سابقه خانوادگی بیماری خاصی دارید؟

گاهی سابقه پزشکی خانوادگی - یا سابقه پزشکی همسرتان- خطر ابتلا کودک برخی از بیماری ‌ها یا نقائص هنگام تولد را افزایش دهد. اگر اختلالات ژنتیکی مایه نگرانی باشد، پزشک شما ممکن است شما را برای ارزیابی پیش از بارداری به متخصص مشاوره ژنتیک ارجاع دهد.

سن شما چقدر است؟

پس از 35 سالگی، خطر مشکلات باروری،‌ سقط خودبه ‌خودی جنین و برخی اختلالات کروموزومی افزایش می‌ یابد. برخی از مشکلات مربوط به بارداری نیز، مانند دیابت بارداری، در مادران مسن ‌تر شایع‌تر است. پزشک شما ممکن است به شما کمک کند این خطرات را در چشم‌ انداز داشته باشید.

آیا سبک زندگی سالمی دارید؟

گزینه ‌های سبک سالم در حین بارداری ضروری هستند. پزشک احتمالا با شما در مورد اهمیت رژیم غذایی سالم، فعالیت جسمی منظم و تحت کنترل در آوردن استرس بحث خواهد کرد. اگر شما کم وزن هستید یا اضافه وزن دارید، پزشک شما ممکن است توصیه کند پیش از تلاش برای باردار شدن،‌ مشکلات وزن ‌تان را حل کنید. همچنین اجتناب از الکل، داروهای غیرمجاز روانگردان و قرارگیری به مواد سمی ضروری است. اگر سیگار می ‌کشید، با پزشکتان در مورد روش‌ های ترک سیگار مشاوره کنید.


نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©