چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 830 بار
شبنم نیوز » سیاسی

دولت، هم عارف و هم لاریجانی را گزینه مطلوبی برای ریاست مجلس دهم می‌داند

دولت، هم عارف و هم لاریجانی را گزینه مطلوبی برای ریاست مجلس دهم می‌داندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه مجلس دهم به دنبال همکاری و تعامل با دولت خواهد بود گفت: هر دو گزینه عارف و لاریجانی برای تصدی ریاست مجلس از نظر دولت مطلوب هستند.
کد خبر :97439
۱۰:۲۰:۰۰ ۱۳۹۵/۰۲/۰۶

عبد الله ناصری درباره رقابت محمد رضا عارف و علی لاریجانی برای کسب کرسی ریاست مجلس دهم اظهار کرد: اصلاح‌طلبان قطعا برای بدست آوردن ریاست مجلس تلاش می‌کنند، زیرا پیام مردم به اصلاحات و حاکمیت باید در جایی تجلی پیدا کند و بهترین مکان نیز برای این تجلی، ریاست مجلس دهم است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: با این وجود سرنوشت ریاست مجلس به واقعیت داخل مجلس دهم مربوط می‌شود. باید منتظر ماند و دید کدام فراکسیون، اکثریت مجلس را کسب می‌کند. ترکیب هیات رئیسه و رئیس مجلس پس از برگزاری مرحله دوم انتخابات و تعیین تکلیف هر فراکسیون و وزن آن‌ها محقق می‌شود.

ناصری در ادامه با بیان اینکه اگر اصلاح‌طلبان در دور دوم 40 کرسی را بدست آوردند،‌ ریاست مجلس می‌تواند در اختیار عارف قرار گیرد افزود: اما اگر این تعداد کرسی در مرحله دوم برای اصلاح‌طلبان بدست نیاید، آنچه که سرنوشت ریاست مجلس را تعیین می‌کند،‌ روز رای‌گیری برای تعیین رئیس قوه مقننه خواهد بود.

وی همچنین درباره اینکه ائتلاف امید چه نقشی در تعیین رئیس مجلس خواهد داشت گفت:‌ اگر قبل از رای‌گیری ریاست مجلس،‌ ائتلاف امید به جمع‌بندی برسد کار راحت‌تر می‌شود. من توافق و تفاهم قبل از روز رای گیری را قریب به ذهن نمی دانم. تفاهم و گفت گو میان فراکسیون‌ها در این خصوص بسیار اهمیت دارد و برای شکل‌گیری این گفت‌وگو باید منتظر مرحله دوم انتخابات ماند تا وزن هر جریان مشخص شود. به هر حال من نسبت به ترکیب هیات رئیسه و رئیس مجلس نگرانی ندارم چون این مجلس نسبت به سه دوره گذشته، مجلس بهتری خواهد بود و می‌تواند به پیام حضور مردم در انتخابات 7 اسفند و 10 اردیبهشت جواب مثبتی بدهد.

ناصری در پاسخ به این پرسش که با توجه به حضور حامیان لاریجانی در لیست اصلاحات، رقابت عارف و لاریجانی به معنای پایان ائتلاف امید نیست گفت:‌ ترکیب هیات رئیسه و ریاست مجلس این تفاهم و پیوستگی را مخدوش نمی‌کند. قطعا نامزد اصلاح‌طلبان عارف است، اما اگر عارف هم رئیس مجلس نشود، رویکرد مجلس در تعامل با دولت تغییری نمی‌کند. به هر حال گفت‌وگو درباره تعیین رئیس مجلس به عهده نمایندگان است و جریان‌های بیرون از مجلس در این باره تاثیرگذار نیستند. باید منتظر دور دوم انتخابات ماند زیرا این دور از انتخابات ماهیت گفت‌وگوها را تعیین می‌کند.

این فعال سیاسی تاکید کرد:‌ چه عارف چه لاریجانی رئیس مجلس شوند، رویکرد مجلس همکاری و تعامل با دولت است که این اتفاق برای دولت بسیار مطلوب است.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا دولت نظر موافق‌تری نسبت به لاریجانی دارد اظهار کرد: من اینگونه فکر نمی کنم. درست است که دولت تجربه خوبی در تعامل با علی لاریجانی دارد اما از سویی در انتخابات مجلس، حامیان دولت با جریان اصلاحات ائتلاف کردند.

ناصری در پایان گفت:‌ مساله مهمتر از انتخاب رئیس مجلس، مدیریت مجلس برای تعامل و تفاهم جدی با دولت است. هر کس در این مجلس رئیس شود،‌ آرامش خاطری وجود خواهد داشت و مجلس و دولت با هم تعامل و همکاری خوبی خواهند داشت.

ایسنا
نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©