چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 794 بار
شبنم نیوز » سیاسی

غارت 2 میلیاردی ثابت کرد آمریکا نمی‌خواهد برجام را اجرا کند

غارت 2 میلیاردی ثابت کرد آمریکا نمی‌خواهد برجام را اجرا کندیک کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکا از طرق مختلف مانع‌تراشی می‌‌کند تا اموال ایران داده نشود و به تعبیری برجام را اجرا نکند بنابراین این خصوصیت ذاتی آمریکاست که نمی‌توان به آن اعتماد کرد.
کد خبر :97418
۱۳:۴۳:۰۰ ۱۳۹۵/۰۲/۰۵

ناصر ایمانی کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به غارت 2 میلیارد دلاری آمریکا از اموال بلوکه شده ایران در دوران پسابرجام اظهار داشت: برای بی‌اعتمادی به دولت آمریکا نیازی به شروع نیست و شروع این مسئله از زمان آغاز انقلاب اسلامی بوده است.

ایمانی با بیان اینکه برداشت 2 میلیارد دلاری از اموال بلوکه شده ایران یک مسئله غیرقانونی و غیر حقوقی است که مصداق راهزنی بین‌المللی محسوب می‌‌شود، افزود: این موضوع ارتباطی با برجام ندارد چرا که این حادثه 30 سال پیش در بیروت اتفاق افتاده و مدرک و مستندی که نشان دهد ایران در آنجا مقصر بوده، وجود ندارد و ثانیا توقیف اموال یک کشور خلاف قانون است.

این کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه این موضوع نباید به عملکرد این دولت یا دولت قبل نسبت داده شود، یادآور شد: ما باید توجه کنیم که آمریکا یک دولت استعمارگر و زورگو است که دست به غارت اموال ایران می‌زند و این موضوع بیش از آنکه زمینه داخلی داشته باشد زمینه خارجی دارد.

وی در پاسخ به این سوال که پس چرا آمریکا در 30 سال گذشته جرأت چنین غارتی از اموال بلوکه شده ایران را نداشت، تصریح کرد: به هر حال آمریکا از طرق مختلف مانع‌تراشی می‌‌کند که اموال ایران داده نشود و به تعبیری برجام را اجرا نکند.بنابراین این خصوصیت ذاتی آمریکاست که نمی‌توان به آن اعتماد کرد و رهبری نیز بر همین اساس بارها حتی قبل از برجام گفته بودند که آمریکا غیر قابل اعتماد است.

ایمانی با بیان اینکه اموال مصادره شده ایران تنها همین 2 میلیارد دلار نیست و ما میلیاردها دلار در آمریکا پول داریم، خاطرنشان کرد: کسانی که در داخل کشور تصور می‌کنند می‌شود به آمریکا اعتماد کرد این اتفاق مصداق خوبی است که بدانند آمریکا قابل اعتماد نیست.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به قول تضمینی جان کری برای عدم ممانعت از ارتباط مالی بانک‌های اروپایی با ایران تأکید کرد: این مسئله نیز یک نیرنگ دیگر کشور آمریکاست چرا که بحث بانک‌های خارجی درباره برجام نیست بلکه آنها در خصوص مسائل غیر برجام هراس دارند و فکر می‌کنند در صورت معامله با ایران، وزارت خزانه‌داری آمریکا این موضوع را نقض حقوق بشر یا نقض موشکی اعلام کرده و این بانک‌ها را تحریم می‌کند.

وی بر همین اساس افزود: مشکل بانک‌های خارجی با اظهار نظر وزیر امور خارجه آمریکا حل نمی‌شود و وزارت خزانه‌داری آمریکا باید دستورالعملی صادر کند تا آنها بتوانند به تعامل مالی با ایران بپردازند.


فارس
نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©