چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 388 بار
شبنم نیوز » اقتصادی

کارگران منتظر عیدی ۲۰هزار تومانی دولت در هفته کارگر

کارگران منتظر عیدی ۲۰هزار تومانی دولت در هفته کارگردر حالی ربیعی وزیر کار هنوز مصوبه افزایش ۲۰هزار تومانی حق مسکن کارگران را به دولت ارائه نداده است که کارگران در این هفته که هفته کارگر است، منتظر تایید نهایی این مصوبه هستند.
کد خبر :97401
۱۰:۳۸:۰۰ ۱۳۹۵/۰۲/۰۵

30 دی ماه سال 93 بود که نمایندگان کارگران و کارفرمایان در جلسه‌ای که در شورای عالی کار تشکیل شده بود موافقت کردند حق مسکن کارگران از سال 94 از 20 هزار تومان به 40 هزار تومان افزایش یابد اما مقرر شد این مصوبه برای تأیید نهایی به هیئت وزیران ارسال و از سال 94 پرداخت شود.

با این حال، به‌دلیل اینکه طبق قانون افزایش حق مسکن کارگران پس از توافق کارگران و کارفرمایان باید راهی دولت می‌شد و از سوی هیئت وزیران نیز به تأیید نهایی می‌رسید، این کار در واپسین روزهای سال93 با نامه ربیعی به جهانگیری به دولت رفت، اما برای اجرا در سال 94عملیاتی نشد، تا اینکه آخرین جلسه شورای عالی کارسال 94 ربیعی وعده کرد تا افزایش حق مسکن در 95 عملیاتی شود.

هفته گذشته کمیته تخصصی سه جانبه با حضور شرکای اجتماعی برگزار شد ویکی از موارد بررسی افزایش حق مسکن 20هزار تومانی حق مسکن کارگران در ماه بود که به جمع‌بندی رسید و مقرر شد شنبه یعنی 4 اردیبهشت ماه 95 نامه‌ای از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به معاون اول رئیس جمهور (هیأت وزیران) ارسال شود.

این در حالی است که طبق ارسال این نامه به هیأت وزیران شواهد حاکی از این است که هنوز ربیعی فرصت ارسال نامه به هیأت دولت را پیدا نکرده است.

ناصر برهانی، نماینده کارگران در شورای عالی کار بیان می کند: آقای هفده تن، معاون روابط کار در جلسه هفته گذشته کمیته تخصصی سه جانبه با حضور شرکای اجتماعی اعلام کردند که نامه ارسال مصوبه حق مسکن آماده ارسال به دولت پس از امضای آقای ربیعی است و وعده کرده اند در این هفته ارسال کنند. امیدواریم در هفته کارگران با تصویب این مصوبه بخشی از رضایت کارگران جلب شود.


نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©