چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 914 بار
شبنم نیوز » ورزشی

انتخابات فدراسیون فوتبال ایران قبل از آغاز باطل می شود؟

انتخابات فدراسیون فوتبال ایران قبل از آغاز باطل می شود؟ اساسنامه فدراسیون فوتبال تاییدیه هیات دولت را ندارد و به همین دلیل فدراسیون فوتبال هر اقدامی را که راستای اساسنامه تایید نشده انجام دهد غیر قانونی به حساب می آید.
کد خبر :97373
۱۵:۱۹:۰۰ ۱۳۹۴/۱۲/۲۳

انتخابات فدراسیونفوتبال ایران باطل می شود. هنوز 24 ساعت از پایان وقت اداری ثبت نام در انتخاباتنمی گذرد که خبر ابطال انتخابات فدراسیون فوتبال شنیده می شود. اساسنامه فدراسیونفوتبال تاییدیه هیات دولت را ندارد و به همین دلیل فدراسیون فوتبال هر اقدامی راکه راستای اساسنامه تایید نشده انجام دهد غیر قانونی به حساب می آید. با اینتفاسیر تمام اتفاقاتی که روز شنبه رخ داده غیرقانونی بوده و حداقل باید یک باردیگر تکرار شود اما این همه ماجرا نیست.

علی کفاشیان روزگذشته اعلام کرد که خسته شده واگر بخواهد به کار ادامه دهد باید مورد حمایت کامل قرار گیرد. او اما لابه لایصحبت هایش تایید کرد که اساسنامه فدراسیون فوتبال در سال 1386 به تصویب هیات دولتنرسیده است. همین جمله ساده اما همه اتفافات را از اول خواهد نوشت .

افرادی که روز گذشته در انتخابات فدراسیونفوتبال ثبت نام کردند براساس اساسنامه ای این کار را کرده اندکه در سال 1386 بهتصویب هیات دولت نرسیده و غیرقانونی بوده . هرچند برهمین اساس همه فعل و انفعالات8 سال گذشته فدراسیون فوتبال غیرقانونی است . اما اگر مبنی و اساس اجرای قانون درمورد فدراسیون فوتبال را روزی بگذاریم که علی کفاشیان پذیرفته است اساسنامه تاییدنشده پس باید همه چیز پس از آن به صورت قانونی انجام شود.

برگزاری قانونی انتخابات هم یعنی انتخاباتفدراسیون فوتبال براساس اساسنامه 1381 برگزار شود اساسنامه ای که در آن وزیر ورزشحق عزل و نصب رییس فدراسیون فوتبال را دارد .

پس در حال حاضر دو راه مشخص پیش روی فدراسیونفوتبال است .

اول - اساسنامه سال 1381 اجرا شود. پس ثبت نام ها درانتخابات بی معنی است و وزیر ورزش می تواند هرکسی را که دلش خواست به عنوان رییسفدارسیون فوتبال انتخاب کند. البته که مفاداین اساسنامه با مفاد اساسنامه فیفاهمخوانی ندارد و احتمال بروز مشکلات 8 سال پیش دوباره بالا می رود.

2- اساسنامه سال 1386 اجرا شود . که برای اینمساله فقط یک مسیر وجود دارد. دولت تا روز یازدهم اردیبهشت ماه همین اساسنامهفدراسیون فوتبال را بدون دردسر به تصویب برساند. اتفاقی که تقریبا بعید به نظر میرسد. به غیر از پروسه اداری که تصویب این اساسنامه در هیات دولت خواهد داشت. مفاداساسنامه و حقوقی که از دولت می گیرد و به استقلال فدراسیون می دهد سبب می شود کهپروسه کار طولانی شود و در نهایت انتخابات یازدهم اردیبهشت باطل و به تاریخ دیگریموکول شود.


نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©