چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 318 بار
شبنم نیوز » سیاسی

محمد هاشمی از دلایل پدرش برای عدم شرکت در نماز جمعه می گوید

محمد هاشمی از دلایل پدرش برای عدم شرکت در نماز جمعه می گویدهمانطور که در سال‌های گذشته شاهد بودیم این افراد در حرم حضرت معصومه به علی لاریجانی حمله کردند و علیه وی شعار دادند و حرمت این حرم مقدس را نگه نداشتند. این افراد با نماز جمعه هم همین کار را می‌کنند و حرمت آن را نگه نمی‌دارند.
کد خبر :97370
۱۱:۰۴:۰۰ ۱۳۹۴/۱۲/۲۳

محمد هاشمی تحلیلگر و رئیسدفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به غیبت آیت الله هاشمی رفسنجانی در نماز جمعهگفت: نماز جمعه یک تریبون خیلی مهم است که بسیاری از مسایل مهم کشور در آن طرح می‌شودو به همین دلیل فرصتی تلقی می‌شود برای ایجاد رابطه بین مردم و نظام.

رئیس سابق سازمان صداوسیمادر مصاحبه با خبرنگار عصر ایران خاطر نشان کرد: آقای هاشمی در گذشته که خطیب جمعه بودند، نشان دادندکه خواسته های مردم برایشان اهمیت داشت به طوری که راهکار ارایه می‌کردند و سخنانشان همیشهتاثیرگذار بود.

وی تصریح کرد: الان هم آقای هاشمی مشکلی با حضوردر نماز جمعه ندارند. مردم هم در این سال‌ها از ایشان خواسته‌اند در نماز جمعهحضور پیدا کنند اما در این موانعی وجود دارد که اجازه نمی‌دهد آیت‌الله هاشمی درنماز جمعه شرکت کند.

"سرپرست وزرات خارجه در دولت رجایی" ادامه داد:ایشان به خاطر اینکه حرمت نماز جمعه به خاطر شعارهای عده‌ای در صورت حضور آیت‌اللههاشمی شکسته خواهد شد در نماز جمعه شرکت نمی‌کنند.

عضو سابق مجمع تشخیص مصلحتنظام گفت: تنها هدف افراطی‌ها تخریب هاشمی است و برای آنها مهم نیست که در چه مکانیا زمانی به او توهین می‌کنند به خاطر همین آیت‌الله برای از بین نرفتن جایگاه و قداست نماز جمعه، خطبه نمی‌خوانند.

محمد هاشمی افزود: همانطور که در سال‌های گذشتهشاهد بودیم این افراد در حرم حضرت معصومه به علی لاریجانی حمله کردند و علیه ویشعار دادند و حرمت این حرم مقدس را نگه نداشتند. این افراد با نماز جمعه هم همینکار را می‌کنند و حرمت آن را نگه نمی‌دارند.

عضو سابق حزب کارگزاران تصریح کرد: اگر در سالآینده افراطی‌ها در کشور جولان دهند و هرجا حاضر باشند و بخواهند هر جمعی که مخالفآنها باشند را به هم بزنند و شعار بدهند و حرمت را نگه ندارند، قطعا آیت‌اللههاشمی در نماز جمعه شرکت نخواهد کرد.

برادر آیت‌الله هاشمی افزود:اگر قانون شکنان محدود شوند و همه امور بر اساس قانون پیش برود قطعا آقای هاشمی درنماز جمعه شرکت خواهند کرد. ایشان مشکلی با نماز جمعه ندارد.

وی در پایان خاطر نشانکرد: رفتار باین افراد باعث شده است تا آیت‌الله هاشمی برای حفظ حرمت‌ها و آرامشکشور در بسیاری از مراسمی که از او دعوت به عمل می‌آید حضور پیدا نکند.

مشروحکامل این گفت‌وگو را در ایام نوروز در عصر ایران بخوانید.


نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©