چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 420 بار
شبنم نیوز » اجتماعی

کمپین انسانی کاهش تلفات رانندگی در نوروز 95

کمپین انسانی کاهش تلفات رانندگی در نوروز 95سال گذشته درست در همین روزها، بیش از 5 هزار نفر از هموطنان مان، نمی دانستند که آخرین روزهای عمرشان را می گذرانند یا آخرین روزهای سالم بودنشان را تجربه می کنند... با ما همراه شوید و این مطالب را حتی اگر خواستید، بدون ذکر منبع به دیگران هم بفرستید.
کد خبر :97368
۰۹:۱۰:۰۰ ۱۳۹۴/۱۲/۲۳

سال گذشته درست در همین روزها، بیش از 5 هزار نفر از هموطنان مان، نمی دانستند که آخرین روزهای عمرشان را می گذرانند یا آخرین روزهای سالم بودنشان را تجربه می کنند. آنها نیز مانند بسیاری از ما فکر می کنند "حادثه برای دیگران است" ولی واقعیت چیز دیگری بود.

391 کشته و حدود 5 هزار مجروح و معلول - که بسیاری تا آخر عمر زمینگیر شده اند - نتیجه عدم رعایت قوانین رانندگی در چند روز اول سال 94 بود و اینک چشم ها به نوروز 95 دوخته شده است و معلوم نیست این بار، بی توجهی به مقررات رانندگی، بهار چندین خانواده را به خزان تبدیل خواهد کرد.


سه گانه مرگ

رئیس پلیس راه کشور در گفت و گو با عصر ایران می گوید: واژگونی، تخطی از سرعت مجاز و انحراف به چپ سه دلیل مهم بروز تصادفات در جاده های کشور است.
سرهنگ محمدحسین حمیدی، یکی از دلایل واژگونی خودرو را خستگی و خواب آلودگی ذکر کرده و می گوید: به رغم اینکه همگان فکر می کنند واژگونی در ساعات شب به وقوع می پیوند باید اعلام کنم که بیشترین واژگونی ها در روز به وقوع پیوسته است.

آب و هوای مسیر غافلگیرتان نکند

فرمانده پلیس راه کشور می گوید: در نوروز 94 تعداد زیادی از هموطنان به دلیل غافلگیری در شرایط بد آب و هوایی مشکلات زیادی را در طول سفر تجربه کردند.
پس گمان نکنید حال که شرایط آب وهوا در مبدا مناسب است در طول جاده و یا در شهر مقصد هم وضعیت به همین گونه خواهد بود.
قبل از سفر وضعیت آب و هوا در طول مسیر را از قبل بررسی کرده و وسایل و امکانات لازم را با خود همراه داشته باشید.

سرویس فنی خودرو قبل از سفر را جدی بگیرید

قبل از اینکه بخواهید با خودروی شخصی خود مسافرت بروید ابتدا از سلامت آن اطمینان کافی داشته باشید.
حتما قبل از سفر چنانچه خودروی شما دارای نقص فنی است حتما آن را برطرف کنید تا در جاده نمانید. مخصوصاً سیستم ترمزها و باد لاستیک ها را حتماً بررسی نمایید.

* آنچه امروز گفتیم، صرفاً مقدمه بحث بود؛ در روزهای آینده جزئیات بیشتری را درباره علل واژگونی، بررسی واژگونی ها از منظر زمانی و مکانی، نقص های فنی منجر به تصادفات، خواب آلودگی، نکات ایمنی و ... را مرور خواهیم کرد. با ما همراه شوید و این مطالب را حتی اگر خواستید، بدون ذکر منبع به دیگران هم بفرستید. این یک کمپین انسانی است.

نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©