چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 346 بار
شبنم نیوز » سیاسی

آرایش موشکی کره جنوبی در مناطق مرزی مشترک با کره شمالی

 آرایش موشکی کره جنوبی در مناطق مرزی مشترک با کره شمالی با تشدید تنش ها در منطقه شبه جزیره کره و بالا گرفتن خطر رویارویی همسایه های جنوبی و شمالی، کره جنوبی اعلام کرد که با آرایش موشکی در مناطق مرزی مشترک با کره شمالی سطح هوشیاری نظامی خود را افزایش داده است.
کد خبر :97352
۰۷:۱۶:۰۰ ۱۳۹۴/۱۲/۲۱

به گزارش ایرنا، استقرار سامانه های موشکی کره جنوبی در مناطق مرزی پس از پرتاب های موشکی هفته اخیر بویژه پرتابهای روز گذشته کره شمالی انجام می شود.

کره شمالی روز گذشته دو فروند موشک بالستیک را با برد 500 کیلومتر به تلافی رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا که هم اکنون در حال انجام است، به دریای شرقی پرتاب کرد. البته این کشور یک هفته قبل نیز پس از آغاز شدیدترین تحریم های شورای امنیت بر علیه خود، چند فروند موشک با بردهای مختلف تا 150 کیلومتر را در همین منطقه پرتاب کرده بود.

وزارت دفاع کره جنوبی روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که آرایش موشکی کشورش در نواحی مرزی، به دلیل افزایش سطح هوشیاری نظامی کشور لازم بود. این وزارتخانه خاطرنشان کرد که در منطقه مرزی دو کره اقدام به آرایش سامانه های موشکی زمین به هوا از مدل «چیونگ گونگ» کرده است. بنابر بیانیه وزارت دفاع کره که در تارنمای آن منتشر شده، این موشک ها در منطقه ای به نام «پنج جزیره دریای غربی» که به کره شمالی بیش از کره جنوبی نزدیک است، استقرار یافته است.

کره شمالی پس از آنکه کره جنوبی از روز سه شنبه این هفته تحریم های یکجانبه ای علیه پیونگ یانگ را آغاز کرد، دیروز (پنجشنبه) تمامی توافقات اقتصادی خود با این کشور را لغو کرد. اوضاع در شبه جزیره کره به شدت بحرانی است و هر لحظه احتمال می رود نبردی میان طرفین درگیرد و چین هم از این وضعیت که آن را «انفجاری» خوانده ابراز نگرانی کرده است.

تحلیلگران بر این باورند که شروع یک درگیری در این منطقه بیش از آنکه متوجه آمریکا باشد که سرزمینی دور از شبه جزیره کره دارد، مخاطرات سنگینی برای چین و دو کره خواهد داشت. شرایط دو کره به دلیل آنکه در سال 1950 جنگ میان آنان بدون امضای توافقنامه صلح و تنها با متارکه متوقف شود، دو کشور را همچنان در وضعیت جنگی قرار داده و شرایط شکننده ای را میان آنان حاکم ساخته است.

کره شمالی اواسط بهمن سالجاری چهارمین آزمایش هسته ای خود را انجام داد و یک ماه بعد نیز یک موشک بالستیک ماهواره بر را شلیک کرد. انجام این دو آزمایش تحریم های شدید سازمان ملل، چین، کره جنوبی و ژاپن را برای این کشور در پی داشته است.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی که تحریم های اعمال شده کشورش را در شرایط بسیاری سختی قرار داده امروز (جمعه) به کارشناسان نظامی و هسته ای خود دستور داد، حمله هسته ای و آزمایش های اتمی بیشتر را در دستور کار قرار دهند.


نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©