چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 362 بار
شبنم نیوز » سیاسی

جان کربی:آزمایش های موشکی ایران به معنای نقض برجام نیست

 جان کربی:آزمایش های موشکی ایران به معنای نقض برجام نیستجان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که آزمایش های موشکی ایران مفاد برجام را نقض نمی کند.
کد خبر :97321
۰۹:۱۷:۰۰ ۱۳۹۴/۱۲/۱۹

جان کربی در کنفرانس خبری روز سه شنبه(به وقت محلی)با این ادعا که چنین آزمایشاتی نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل محسوب می شود گفت که دولت آمریکا به همین دلیل این موضوع را در این شورای مطرح خواهد کرد.

وی افزود: گرچه گزارش هایی مبنی بر آزمایش های جدید موشکی از سوی ایران منتشر شده اما وزارت خارجه آمریکا ترجیح می دهد که با جمع آوری اطلاعات کافی ابتدا از صحت این گزارش ها اطمینان حاصل کند.

وی ادامه داد: گرچه حتی در صورت صحت این گزارش ها چنین آزمایشاتی نقض مفاد برجام محسوب نمی شود ولی از آنجایی که قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل آزمایش موشک های دوربرد از سوی ایران را منع کرده دولت آمریکا خود را محق می داند که این موضوع را در شورای امنیت مطرح کرده و خواستار بررسی کامل این اقدام و یا اقدامات و واکنش مناسب از سوی این شورا نسبت به ایران بشود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مقابل اصرار یکی از خبرنگاران مبنی بر این که نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت به منزله نقض همه مفاد این قطعنامه از جمله توافقنامه هسته ای محسوب می شود بار ها گفت که گرچه قطعنامه مذکور شامل برجام و نظارت بر اجرای درست آن نیز می شود اما نقض بخش های مربوط به آزمایش های موشکی این قطعنامه به معنی تخطی ایران از اجرای درست توافق هسته ای ماه ژوئیه سال گذشته نیست.نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©