چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 596 بار
شبنم نیوز » اجتماعی

صندوق رای فولادی در ایرلند را با اره گشودند

 صندوق رای فولادی در ایرلند را با اره گشودندتارنمای شبکه تلویزیونی راشا تودی خبر داد که در یکی از مراکز رای گیری جمهوری ایرلند، مجریان انتخابات مجبور شدند تا با اره یکی از صندوق های رای را باز کنند.
کد خبر :97157
۱۶:۲۵:۰۰ ۱۳۹۴/۱۲/۰۹

راشا تودی می نویسد که گرچه ممکن است درک نظام انتخاباتی پیچیده ایرلند برای برخی از بیگانگان دشوار باشد اما استفاده از ابزار دستی برای گشودن صندوقهای فولادی رای در ایرلند مرسوم نمی باشد.

فیلم این صحنه خنده دار که در شبکه های اجتماعی منتشر شد نشان می دهد که دو مرد به سختی مشغول بریدن قفل صندوق فولادی ای بودند که کلید آن گم شده بود.

البته این رویداد به هیچ وجه عجیب ترین اتفاق انتخابات ایرلند نبود. یکی از سیاستمداران درست پیش از شرکت در رای گیری (در نقش یک دامپزشک) یک گوساله را به دنیا آورد. شخصی نیز گواهینامه رانندگی خود را داخل صندوق رای جا گذاشت و حلقه نامزدی خانمی داخل صندوق رای افتاد که البته توانست آن را پس از شمارش آرا پس بگیرد.

نتایج انتخابات ایرلند نشان می دهد که ائتلاف حاکم اکثریت خود را از دست داده است و پارلمان آینده این کشور یک 'پارلمان معلق' که هیچ حزبی در آن اکثریت ندارد، خواهد بود.

به گزارش ایرنا، نتایج غیررسمی آرا نشان می دهد که ائتلاف حاکم تحت رهبری 'اندا کنی' ( Enda Kenny) نخست وزیر جمهوری ایرلند از حزب 'فینه گل' Fine Gael که با حزب کارگر ائتلاف کرده بود، به سختی بتوانند 55کرسی پارلمان را به دست آورند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از رسانه ملی ایرلند گزارش داد؛ ائتلاف حاکم جمهوری ایرلند برای تشکیل مجدد دولت حداقل به 80 کرسی پارلمان نیاز داشت.

تلویزیون اسکای نیوز انگلیس نیز گزارش داد که نتایج اولیه انتخابات جمهوری ایرلند نشان می دهد که ائتلاف حاکم فعلی اکثریت خود را از دست داده است.


نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©