چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 297 بار
شبنم نیوز » اجتماعی

کشف پرنده شکاری 5 میلیونی از یک قاچاقچی سابقه دار

کشف پرنده شکاری 5 میلیونی از یک قاچاقچی سابقه دار سرهنگ وحیدی با بیان اینکه این پرنده شکاری تحویل اداره محیط زیست شهرستان شیروان شد، یادآور شد: در این رابطه متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد.
کد خبر :96798
۱۲:۰۹:۰۰ ۱۳۹۴/۱۰/۱۷

فرمانده انتظامی شهرستان شیروان از کشف یک بهله پرنده شکاری 50 میلیون ریالی به نام سارگپه و دستگیری یک قاچاقچی در این رابطه خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی، سرهنگ 'مسعود وحیدی' امروز در تشریح این خبر گفت: در پی اخبار رسیده مبنی بر نگهداری و فروش پرندگان شکاری توسط فردی در یک منزل مسکونی، بلافاصله ماموران کلانتری 11 امام علی (ع) این شهرستان وارد عمل شدند.

این مقام انتظامی بیان داشت: پس از اطمینان از صحت خبر با دستور کتبی مقام قضایی و با همکاری اداره محیط زیست شهرستان شیروان، ماموران انتظامی منزل متهم را بازرسی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان شیروان با بیان اینکه متهم از قاچاقچیان سابقه دار در زمینه خرید و فروش پرندگان شکاری بوده، خاطرنشان کرد: ماموران در بازرسی از منزل وی یک بهله پرنده شکاری بنام سارگپه کشف کردند که ارزش آن بنابر اعلام کارشناس سازمان محیط زیست 50 میلیون ریال است.

سرهنگ وحیدی با بیان اینکه این پرنده شکاری تحویل اداره محیط زیست شهرستان شیروان شد، یادآور شد: در این رابطه متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

وی در پایان تاکید کرد: جامعه و محیط زیست هیچ گونه تعرض به بیت المال و طبیعت را برنمی تابد و نیروی انتظامی به عنوان مجری قانون با متخلفان و شکارچیان به شدت برخورد خواهد کرد.

194هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی این استان در قالب مناطق حفاظت شده سالوک، ساریگل، قرخود و گلول و سرانی و پارکهای ملی سالوک، ساریگل و ضامن آهو و پناهگاه حیات وحش میاندشت تحت مدیریت حفاظت محیط زیست است.

از عمده ترین گونه های جانوری استان خراسان شمالی می توان به قوچ و میش اوریال، کل و بز، پلنگ، گرگ، گراز، خرس قهوه ای، آهو، کفتار، روباه، شغال، خرگوش، تشی، انواع گربه های وحشی، سمور و سنجاب و پرندگانی مانند کبک، تیهو، سیاه سینه، انواع کبوتر و انواع پرندگان شکاری اشاره کرد.


ایرنا
نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©