چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 2508 بار
شبنم نیوز » سلامت

شیوع یک بیماری نازایی در کشور + دلایل و راهکارها

شیوع یک بیماری نازایی در کشور + دلایل و راهکارهادبیر علمی سمینار بررسی علل ناباروری از شیوع یک بیماری نازایی در کشور خبر داد و در ادامه دلایل و راهکارها در این زمینه را عنوان کرد و گفت: در سمینار یک‌روزه "آندومتریوز" به این مسائل پرداخته می‌شود.
کد خبر :96314
۱۲:۰۱:۰۰ ۱۳۹۴/۰۷/۲۷

ابوطالب صارمی با اشاره به برگزاری سمینار یک‌روزه "آندومتریوز" اظهار کرد: از آنجا که این بیماری طی سال‌های اخیر در جامعه شیوع گسترده‌ای پیدا کرده است، این سمینار با هدف آشنایی متخصصان با آخرین دستاوردهای علمی در ارتباط با آندومتریوز و کاهش عوارض این بیماری برگزار می‌شود.

صارمی با اشاره به اینکه ارتقای سطح علمی و آموزشی متخصصان زنان و زایمان در ارتباط با آندومتریوز هدف اصلی این سمینار یک‌روزه است، تصریح کرد: شیوع آندومتریوز در مطالعات مختلف از 9 تا 50 درصد گزارش شده است. آنچه مسلم است، این بیماری با مکانیسم‌های مختلف می‌تواند سبب کاهش باروری و ایجاد نازایی شود.

وی از تغییر سبک زندگی و آلاینده‌های محیطی به‌عنوان عوامل شیوع آندومتریوز طی سال‌های اخیر نام برد و گفت: ابتلا به این بیماری که با دردهای شدیدی هم همراه است، سبب کاهش کیفیت زندگی می‌شود که بسته به شدت بیماری می‌توان با درمان‌های دارویی و در صورت نیاز با جراحی که به‌کمک لاپاراسکوپ انجام می‌شود و یا ترکیبی از دو روش، نسبت به درمان بیماران اقدام کرد.

دبیر علمی سمینار یک‌روزه آندومتریوز یادآور شد: در این سمینار، متخصصان زنان و زایمان می‌توانند با آخرین روش‌های درمانی این رشته آشنا شوند.

صارمی گفت: مقدمه‌ای بر آندومتریوز و نمای پاتولوژیک، اپی‌ژنتیک و اندومتریوز، ایمونولوژی و علائم بالینی، تشخیص و درمان اندومتریوز و کیفیت زندگی مبتلایان به این بیماری از جمله مباحثی است که قرار است در این سمینار مورد بحث و هم‌اندیشی متخصصان قرار گیرد. متخصصان زنان و زایمان از مخاطبان اصلی این سمینار یک‌روزه هستند.

سمینار یک‌روزه "آندومتریوز" با هدف بررسی پیامدهای ناشی از این بیماری از جمله ناباروری پنجشنبه 7 آبان ماه در سالن همایش‌های بیمارستان صارم برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت اینترنتی Ircme.ir مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 44670883 تماس بگیرند.


نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©