چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 327 بار
شبنم نیوز » اجتماعی

زنگ خطر آب در تهران به صدا درآمد

زنگ خطر آب در تهران به صدا درآمدبا احتساب مجموع مصرف 19.5 میلیون مترمکعبی آب شرب در شهر تهران در نخستین هفته مهر، به طور متوسط سرانه مصرف آب هر تهرانی در این مدت، 328 لیتر در شبانه روز بوده است.
کد خبر :96108
۱۲:۰۳:۰۰ ۱۳۹۴/۰۷/۱۵

بر اساس پایش های جدید صورت گرفته توسط شرکت آب و فاضلاب استان تهران بر میزان مصرف آب در سطح مناطق 22 گانه شهر تهران، از روز دوشنبه (سی ام شهریور) تا روز یکشنبه (پنجم مهرماه) در مجموع 19 میلیون و 534 هزار و 281 مترمکعب آب شرب در پایتخت مصرف شد.

متوسط مصرف روزانه آب شرب در شهر تهران در این مدت، 2 میلیون و 790 هزار و 611 مترمکعب بود. با احتساب جمعیت ساکن شهر تهران که حدود 8 میلیون و 500 هزار نفر است، به طور متوسط سرانه مصرف آب هر تهرانی در نخستین هفته مهرماه، 328 لیتر در شبانه روز بوده است.

اطلاع از این خبر که به طور متوسط هر تهرانی 328 لیتر آب در 24 ساعت مصرف می کند شاید عجیب باشد، اما وقتی به این مسئله توجه کنیم که علاوه بر مصارف معمولی و ضروری آب در خانه ها، کسانی هستند که از آب شرب لوله کشی برای پر کردن استخر، آبیاری کوچه و خیابان و باغ و باغچه و ... استفاده می کنند و ده ها برابر یک مشترک معمولی آب مصرف می کنند، افزایش متوسط سرانه مصرف به ازای هر نفر توجیه پذیر می شود.

رسیدن سرانه مصرف آب شرب در شهر تهران به 328 لیتر در شبانه روز، زنگ خطری برای آینده تأمین آب این شهر است.


نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©