چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 693 بار
شبنم نیوز » سلامت

آکنه میانسالی را جدی بگیرید

آکنه میانسالی را جدی بگیریدروزاسه یا آکنه میانسالی یک بیماری التهابی ومزمن پوستی است که در حدود ۳۰ تا۵۰ سالگی بروز می‌کند. شیوع این بیماری دربین زنان و نژاد سفیدپوست شایع‌تر است.
کد خبر :94603
۲۳:۰۴:۰۰ ۱۳۹۴/۰۵/۲۷

محمد رضوانی گفت: نباید روزاسه با آکنه با غرور جوانی اشتباه گرفته‌شود. آکنه درصورت و تنه گروه سنی جوان شایع است اما روزاسه در گروه سنی میانسال و بیشتر در مثلث صورت بروز می کند که این امر با افزایش ضخامت پوست بینی و تورم آن همراه است. این بیماری به‌صورت جوش‌های برجسته قرمز و سفید رنگ و رگ‌های خونی کوچک در سطح پوست، تورم و برافروختگی مداوم گونه‌ها، بینی و پیشانی خود را نشان می‌دهد.

این متخصص پوست گفت: این بیماری یک درمان طولانی مدت دارد و پزشک در مرحله اول، استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های ضد التهابی را تجویز می‌کند و در موارد تشدید علائم با تجویز راکوتان سعی می‌کند التهابات را بهبود بخشند. همچنین پزشکان می‌توانند با عمل جراحی رگ‌های خونی قابل دیدن را بر دارند.

وی ادامه داد: روزاسه ممکن است در افراد مبتلا، به صورت قرمزی چشم‌ها بروز کند. به این حالت روزاسه چشمی گفته می‌شود که ممکن است باعث قرمزی و ورم پلک‌ها نیز شود. در موارد شدیدتر، اگر روزاسه درمان نشود، ممکن است باعث آسیب به قرنیه یا آسیب‌های چشمی جبران ناپذیری شود.

وی در پاسخ به نقش تغذیه در بهبود روزاسه عنوان کرد: تغذیه نامناسب می‌تواند التهابات و قرمزی ناشی از روزاسه را تشدید کند. بدن هر فرد نسبت به بعضی مواد خوراکی حساسیت نشان می دهد که باید طبق تجربه شخصی از مصرف آن‌ها خودداری کند؛ اما در کل نوشیدنی‌های داغ و غذاهای دارای طبع تند و گرم باعث تشدید روزاسه می‌شود.

این متخصص پوست در پایان پیرامون درمان‌های گیاهی در درمان روزاسه تصریح کرد: تاکنون درمان گیاهی موثری در این زمینه مشاهده نشده است.


نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©