چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 328 بار
شبنم نیوز » دانش خانواده

خارج شدن از بحران نامزدی با ساندویچ جادویی!

خارج شدن از بحران نامزدی با ساندویچ جادویی!در ادامه به شما خواهیم گفت که چطور با مشکلات ریز و درشتتان در دوران نامزدی کنار بیایید و نگذارید زندگی تان خراب شود!
کد خبر :94299
۱۷:۰۶:۰۰ ۱۳۹۴/۰۵/۱۸

زن و شوهرهایی که سعی می کنند اصل مشکل را ببینند، موفق به حل آن می شوند. در غیر این صورت، خطر دورشدن زوج از یکدیگر، آن هم با خشم، پیش می آید. ارتباط و صداقت هر دو ضروری هستند. گرچه رابطه ها ممکن است پیچیده باشند و در همان ابتدا، گاهی با مشکلات مختلف از هم بپاشند. بروز این مشکلات به خصوص اوایل آشنایی بیشتر است. در ادامه به شما خواهیم گفت که چطور با مشکلات ریز و درشتتان در دوران نامزدی کنار بیایید و نگذارید زندگی تان خراب شود!

خارج شدن از بحران نامزدی با ساندویچ جادویی!

1- سعی کنید برنامه ای بریزید تا در مورد رابطه تان صحبت کنید.

2- درست برنامه ریزی و در زمان مناسب سر صحبت را باز کنید.

3- به جای اینکه بگویید: «باید با هم صحبت کنیم» فقط از نامزدتان بخواهید اگر حرفی در مورد رابطه تان دارد، بگوید.

4- به نامزدتان بگویید که کمی نگرانید و خوشحال می شوید اگر به حرف هایتان گوش کند. بعد واضح و روشن بگویید: «نمی دانم درگیر این رابطه شده ایم یا فقط به دیدن هم عادت کرده ایم؟» این جمله به اندازه کافی قوی هست که آغازگر یک گفت و گو باشد. اگر نشد، فکر و خیال هایتان را برایش بگویید.

5- از نامزدتان بخواهید تکلیفتان را روشن کند؛ که آیا آینده ای به عنوان یک زوج برای رابطه تان درنظر دارد یا نه.

6- جواب هایش را بدون واکنش، فقط بشنوید و گاهی با حرکت سر و دست، به او حس حمایت بدهید؛ البته بدون اینکه علامتی از خشم یا هشدار در چشم و صورتتان بروز کند!

7- مطمئن شوید که در ذهن خودتان می دانید چه چیزی از این رابطه می خواهید و در نهایت به کجا می خواهید برسید.

8- کار دیگری که می توانید انجام دهید رعایت اصول «5 دقیقه مکالمه اولیه» به سبک لوری پان، مشاور خانواده و وکیل دانش آموخته هاروارد است که در آن شما دستتان را برای همسر آینده تان رو می کنید اما در لفافه یک لقمه ساندویچ!

نان زیر ساندویچ باید مثبت های رابطه تان باشد: «دلم برای با هم بودن تنگ شده، می شود در این مورد با هم صحبت کنیم؟»

مشکل را لای نان ساندویچ بگذارید: «رابطه مان مثل قبل نیست و دوست ندارم تظاهر کنم که انگار هیچ مشکلی نیست، تو چه احساسی دارد؟»

نان روی ساندویچ را راه حل ها تشکیل می دهند: «اگر هردویمان بخواهیم این وضع را عوض کنیم، مطمئنم می توانیم شرایط را بهتر کنیم. فکر می کنم رابطه مان را باید در اولویت قرار دهیم. نظر تو چیست؟»

حالا وقت آن است که در مورد یک راه حل صحبت کنید. آماده باشید. ممکن است بشنوید که «بله، می توانیم با هم حلش کنیم» یا حرفتان به جدایی بکشد.

خارج شدن از بحران نامزدی با ساندویچ جادویی!

مشکلات زیر یک سقف

اگر بیش از 6 ماه است که بر سر موضوعی بحث و جدل دارید و ازدواج و زندگی مشترکتان به چالش کشیده شده، اما هنوز حل نشده، احتمالا دیگر برای با هم حرف زدن دیر شده، اما زمان کمک گرفت از یک مشاور خانواده است. خیلی از مشاوران خانواده معتقدند حتی بعد از خیانت هم می توان زندگی مشترک را نجات داد؛ پس فکر نکنید مشکلتان بزرگ و غیرقابل حل است. البته این کار نیازمند کار گروهی و تعهد زوج برای زنده کردن ارتباط از دست رفته شان است. بناکردن دوباره اعتماد و پیدا کردن راه هایی برای مدیریت احساسات دردناک، کلیدهای فرایند درمان هستند.

بزرگ ترین خطر احتمالی که ممکن است زمان چنین صحبت هایی ایجاد شود، شکست شما در زندگی مشترک است. اگر احساس کردید همسرتان در فضا و فاز دیگری است، شاید مجبور باشید با مشکلات روبرو شوید و از کنار آنها بگذرید. هرچند این کار آسیب زننده به نظر می رسد، بهتر است دوستانه از کنارش عبور کنید تا اینکه وارد تلخی توقعات انجام نشده و گفته نشده ای شوید که فقط مال شما هستند، نه همسرتان! مهم نیست نتیجه کار چه می شود، بخشنده باشید و باوقار از کنارش عبور کنید.


نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©