چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 829 بار
شبنم نیوز » 4 گوشه

زیباترین فواره های جهان را ببینید + تصویر

زیباترین فواره های جهان را ببینید + تصویردر دیدنی های امروز ، شما را به دیدن زیباترین فواره های جهان خواهیم برد.
کد خبر :94275
۱۳:۰۸:۰۰ ۱۳۹۴/۰۵/۱۸

در تعریف فواره باید گفت که یکی از عناصر معماری است که آب را به هوا پرتاب می‌کند. این کار یا به منظور سهولت در استفاده از آب (آشامیدن و یا شستشو) و یا برای مقاصد زیبایی انجام می‌شود.

به عبارتی دیگر فواره‌ها برخی از قطعات زیبا و شگفت‌انگیز هستند که به هر مکانی، جلوه‌ای خاص بخشیده‌اند. بدون توجه به اندازه و طرح‌شان، نیز بسیار خیره‌کننده‌اند. بیشتر‌ این فواره‌ها، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که همچون پدیده‌ای طبیعی جلوه کنند.

با هم نگاهی می اندازیم به ۷ فواره زیبا و دیدنی در نقاط مختلف دنیا …

فواره رنگین کمان در روشنایی ماه سئول:

زیباترین فواره های جهان را ببینید + تصویر

این فواره بلندترین فواره دنیا پس از فواره جده است. این فواره که در سئول کره جنوبی واقع شده، نمایی رمانتیک در شهر پر ازدحام سئول ایجاد کرده است. در ساخت آن از ۱۰هزار دهانک آب ال ای دی استفاده شده که از دو طرف به پل بانپو می‌ریزند.

فواره میدان کنکورد پاریس:

زیباترین فواره های جهان را ببینید + تصویر

میدان کنکورد از میدان‌های مشهور شهر پاریس است و در انتهای شرقی خیابان شانز الیزه قرار گرفته است. در مرکز این میدان ستون تاریخی ابلیسک قرار دارد. این ستون از سوی والی مصر، محمدعلی پاشا به فرانسه هدیه شده است. قدمت این ستون به دوره رامسس دوم می‌رسد و قدیمی‌ترین اثر موجود در فضای شهری پاریس است. فواره این میدان نیز به عنوان یکی از زیباترین فواره های جهان محسوب می شود.

فواره پادشاه فهد:

زیباترین فواره های جهان را ببینید + تصویر

فواره شاه فهد، نماد واقعی از دنیا است! این فواره را فهد، پادشاه عربستان به شهر جده دراین کشور اهدا کرده و بلندترین فواره دنیا می باشد که ارتفاعی معادل یک هزاروبیست و سه فوت دارد و سرعت عبور آب از آن برابر با ۲۳۳ مایل در هر ساعت است. آب این فواره با سرعتی بیشتر از آب‌های برج ایفل در جریان است.

فواره کره زمین:

زیباترین فواره های جهان را ببینید + تصویر

نام این فواره کره زمین است! البته باید گفت زیبایی فواره در این نمونه تنها به علت طراحی بی‌نظیر نمای گرد کره‌ای اطراف آن است که یاد آور نمایشگاه‌های معروف نیویورک در سال‌های ۱۹۶۴ تا ۱۹۶۵ بوده است.

فواره غاز وحشی:

زیباترین فواره های جهان را ببینید + تصویر

این فواره دارای رکورد جهانی است و بزرگ‌ترین نمونه آسیایی با آهنگ موسیقی در حال جریان. لامپ‌های ال ای دی این فواره در طول شب، بر زیبایی نمای آن می‌افزایند. شما می‌توانید در چین از این فواره دیدن کنید.

فواره‌ دبی:

زیباترین فواره های جهان را ببینید + تصویر

فواره دبی که UAE نام دارد در چند کیلومتری دریاچه برج خلیفه واقع شده است. از ۲۵ رنگ متنوع برای آرایش طرح آن استفاده کرده‌اند و طیفی بالغ بر ۱۰۰۰ ترکیب انتزاعی در آن دیده می‌شود. طول این فواره ۲۷۵ متر بوده و آب آن تا ارتفاع ۱۵۰ متری در هوا و در اطراف حوضچه در جریان است. از این فواره موسیقی عربی به گوش می‌رسد.

فواره‌های خوشبختی:

زیباترین فواره های جهان را ببینید + تصویر

فواره زیبا و دیدنی خوشبختی در سونتک سنگاپور قرار دارد. طراحی اولیه آن را از دایره‌های مخصوص بودایی برگرفته‌اند. افسانه‌ای در دل این فواره نهفته است. مردم محلی معتقدند که اگر شما دستان خود را در حین پیاده روی به سمت مرکز فواره بلند کرده و آرزو کنید، آرزوی‌تان به زودی برآورده خواهد شد!

نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©