چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 416 بار
شبنم نیوز » اجتماعی

برخورد جدی با رانندگان متخلف سرویس مدارس

برخورد جدی با رانندگان متخلف سرویس مدارسمدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: در صورت مشاهده هرگونه تخلف بعد از دریافت مجوز، پلیس راهور برخوردهایی جدی را اعمال خواهد کرد.
کد خبر :93923
۱۴:۴۵:۰۰ ۱۳۹۴/۰۵/۱۱

میثم مظفر خاطر نشان کرد: همزمان با بازگشایی مدارس در آغاز مهر ماه سازمان نظارت بر تاکسیرانی با کمک پلیس راهور یک طرح ضربتی برخورد با رانندگان متخلف خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه با رانندگان فاقد برچسب مجاز سرویس مدارس برخورد جدی خواهد شد تصریح کرد: رانندگان دارای برچسب مجاز نه تنها از سوی پلیس مشمول جریمه های سنگینی می شوند بلکه با قرار گرفتن نامشان در لیست تخلفات تاکسیرانی اجازه فعالیت از آنها سلب خواهد شد.

مظفر در خصوص مراحل دریافت برچسب سرویس مدارس نیز با بیان اینکه گذراندن 6 ساعت کلاس آموزشی برای رانندگان الزامی است اظهار کرد: این دوره های آموزشی با سر فصل موضوعات مرتبط با قوانین راهنمایی و رانندگی، اخلاق حرفه ای یک راننده سرویس مدارس، کاهش استرس در موقعیت خطر و الگوهای تربیتی که راننده سرویس مدارس باید داشته باشد در این دوره ها طراحی و پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: علاوه بر الزامی بودن این آموزش از سال گذشته داشتن بیمه های کامل سرنشین خودرو، بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه و همچنین نداشتن اعتیاد و سابقه کیفری از اصلی ترین معیارهای انتخاب رانندگان است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه سال گذشته تعداد 10 هزار نفر از رانندگان در زمینه سرویس مدارس دوره های آموزشی را گذرانده اند گفت: برای سال جاری نیز فراخوان عمومی الزام شرکت در دوره های مراکز آموزش و دانشگاه تاکسیرانی اعلام شده است.

مظفر با تاکید بر اینکه برچسب سرویس مدرسه صرفا به خودروهایی که این فرآیندها را طی کنند داده خواهد شد تصریح کرد: والدین باید از مدارس سرویس مناسب مطالبه کنند.

وی همچنین با اشاره به تصویب 20 درصدی نرخ کرایه مدارس در شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: نظارت بر دریافت نرخ مصوب شده بر عهده آموزش و پرورش است که این موضوع را به طور دقیق به مدارس ابلاغ کند تا با پیمانکاران مطابق تعرفه قرارداد امضا شود.نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©