چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 411 بار
شبنم نیوز » حوادث

2 کارگر ساختمانی در زیر آوار ماندند

 2 کارگر ساختمانی در زیر آوار ماندنددو کار گر ساختمانی در زیر مقدار زیادی از خاک و نخاله‌های ساختمانی مانده و تا کنون جسم آسیب‌دیده یکی از آنان از زیر آوار یافت شده است.
کد خبر :93508
۱۹:۵۴:۰۰ ۱۳۹۴/۰۵/۰۴

مجید شادی مدیر منطقه دو عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با اعلام این خبر، عنوان کرد: حادثه ریزش خرواری از خاک و نخاله‌های ساختمانی بر روی دو کارگر در عملیات بهسازی یک تالار قدیمی بعدازظهر امروز به سامانه 125 گزارش شد و در پی اعلام گزارش ستاد فرماندهی آتش‌نشانی مشهد بی‌درنگ گروه نجات ایستگاه‌ سه این سازمان را به بلوار سازمان آب فرستاد.

وی افزود: پس از تلاش نفس‌گیر آتش‌نشانان و نجاتگران، سرانجام جسم آسیب دیده یکی از کارگران ساختمانی که دقایقی پیش از هنگام عملیات بهسازی یک تالار قدیمی زیر خرواری خاک گرفتار شده بود، از زیر آوار خاک بیرون آورده شد؛ عملیات کاوش و جستجو برای نجات جان کارگر دیگر ادامه دارد.

شادی خاطرنشان کرد: در جریان این حادثه دو کارگری که در عمق 10 متری زمین مشغول حفاری بودند بر اثر ریزش آوار خاک گرفتار شدند.

وی اضافه کرد: ماموران آتش‌نشانی پس از رسیدن به محل حادثه به سرعت عملیات ایمن‌سازی را آغاز کردند و از آنجا که خاک زمین سست بوده، انجام هرگونه عملیات با ریزش دوباره همراه می‌شد، آتش‌نشانان با بستن سه پایه فلزی کارگاه عملیاتی ویژه‌ای به اجرا گذاشتند.

مدیر منطقه دو عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد عنوان کرد: پس از راه‌اندازی کارگاه، عملیات خاکبرداری صورت گرفت که سستی خاک هر لحظه جان آتش‌نشانان را نیز تهدید می‌کرد و با وجود ناایمنی‌های فراوانی که در محل حادثه وجود داشت، آتش‌نشانان با رعایت اصول ایمنی و بکارگیری تجهیزات ویژه عملیات خاکبرداری را ادامه دادند.

وی اظهار کرد: نجاتگران سرانجام پس از مهار دیواره‌های محل گودبرداری و جلوگیری از ریزش خاک دستی در عملیات توانستند به جسم آسیب‌دیده یکی از کارگران دسترسی پیدا کرده و پس از عملیات رهاسازی وی را تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دهند.

شادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 20 آتش‌نشان در حال عملیات جستجو و کاوش برای نجات کارگر دیگر هستند.

نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©