چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 519 بار
شبنم نیوز » سلامت

راه‌های رفع تعریق بیش از حد بدن با داروهای گیاهی

راه‌های رفع تعریق بیش از حد بدن با داروهای گیاهی یک متخصص طب سنتی راه‌های رفع تعریق بیش از حد بدن را تشریح کرد و گفت: برخی از تعریق‌ها به دلیل ضعف عمومی بدن است.
کد خبر :93468
۱۳:۰۰:۰۰ ۱۳۹۴/۰۵/۰۴

غلامرضا کردافشاری متخصص طب سنتی اظهار کرد: از دیدگاه طب سنتی تعریق به 2 دسته طبیعی و غیر طبیعی تقسیم می‌شود.

به گفته وی حکمای طب سنتی ترکیبی را عنوان کردند که برای تعریق مناسب است که این ترکیب به 4 شیره خنک مشهور است و این ترکیب شامل 10 گرم تخم کاسنی، 10 گرم تخم خیار، 10 گرم تخم خربزه و 10 گرم تخم خرفه است.

این متخصص طب سنتی عنوان کرد: افراد می‌توانند 10 گرم تخم کاسنی، 10 گرم تخم خیار، 10 گرم تخم خربزه و 10 گرم تخم خرفه را نیم کوب کند و در عرق کاسنی بخیسانند و با پارچه‌ای عصاره آن را بگیرند و استفاده کنند.

کردافشاری افزود: برای رفع تعریق غیر طبیعی می‌توان 2 الی 3 روز یک قاشق مرباخوری تخم گیشنیز را در آبغوره بخیسانند و استفاده کنند همچنین می‌توانند هلیله زرد را در آبغوره بخیسانند و صبح مصرف کنند توجه داشته باشند, بیشتر از سه روز مصرف نکنند.

برخی از تعریق‌ها به دلیل ضعف عمومی بدن است

وی ادامه داد: افراد توجه کنند که نوع تعریق خود را توسط پزشک حاذق طب سنتی شناسایی کنند سپس اقدام به مصرف دارو کنند چرا که برخی از تعریق‌ها به دلیل ضعف عمومی بدن است. البته نسخه اراده شده بیشتر برای افرادی است که دارای طبع گرم و خشک هستند که معمولاً لاغر اندام هستند و سطح بدنشان داغ است.

عرق کاسنی محلل است و صفرا را از بین می‌برد

وی خاطرنشان کرد: مصرف آش گشنیز, و آش آلو، آش آلو اسفناج و زرشک می‌تواند برای این افراد مفید باشند. عرق کاسنی برای این افراد بسیار مفید است و می‌توانند به عنوان نوشیدنی در روز چند بار از عرق کاسنی و شاهتره همراه با کمی نبات یا شکر مصرف کنند چرا که عرق کاسنی محلل است و صفرا را از بین می‌برد و کبد را پاکسازی می‌کند.


نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©