چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 496 بار
شبنم نیوز » سیاسی

دبه آژانس هسته ای به روایت حسن روحانی

دبه آژانس هسته ای به روایت حسن روحانی به نظر می‌رسد حسن روحانی و تیم مذاکره کننده هسته‌ای در حالی به آژانس اعتماد دارند که سابقا خاطره خوب و تجربه مثبتی از همکاری با اژانس هسته‌ای ندارند.
کد خبر :91421
۱۰:۵۱:۰۰ ۱۳۹۴/۰۴/۱۰

حسن روحانی در کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته‌ای درباره بدقولی آژانس اتمی در موضع هسته‌ای ایران، می‌نویسد: بحث دیگر هم مربوط به دامنه تعلیق طبق بیانیه تهران بود. البرادعی گفت ما معنای تعلیق در بیانیه را در آژانس این‌گونه تفسیر کردیم که در نطنز علاوه بر تعلیق گاز دهی، ساخت و مونتاژ سانتریفیوژها هم تعلیق شود.

من به‌تندی به او پاسخ دادم که شما در تهران به من قول دادید که تعلیق، تنها تعلیق گاز دهی است و ما هم طبق نظر شما عمل کردیم. گفت اولاً من تنها نیستم، کارشناسانی هم در آژانس هستند که نظر آن‌ها این‌چنین است. ثانیاً تعلیق شما برای اعتمادسازی است؛ بنابراین، اگر سختگیری کنیم به هدف خود لطمه زده‌اید. اصولاً شما برای چه می‌خواهید قطعه بسازید؟ وقتی‌که غنی‌سازی تعلیق می‌شود، این فعالیت را هم کنار بگذارید و همه را مطمئن کنید، این به نفع شما است. فعلاً این دوره را بگذرانید، بعد دوباره می‌توانید فعالیت‌ها را در زمان مناسب شروع کنید. به او گفتم ما جز تعلیق گاز دهی کار دیگری انجام نخواهیم داد.[1]

به نظر می‌رسد حسن روحانی و تیم مذاکره کننده هسته‌ای در حالی به آژانس اعتماد دارند که سابقا خاطره خوب و تجربه مثبتی از همکاری با اژانس هسته‌ای ندارند.

نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©