چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 662 بار
شبنم نیوز » اجتماعی

آتش‌نشانی مقصر حادثه مرگبار خیابان جمهوری

 آتش‌نشانی مقصر حادثه مرگبار خیابان جمهوریآتش‌نشانی در تلفات آتش‌سوزی مرگبار خیابان جمهوری که در آن دو زن قربانی سرنوشت غمباری شدند، مقصر بود.
کد خبر :89564
۱۱:۵۷:۰۰ ۱۳۹۴/۰۳/۲۰

عضو شورای شهر تهران از مقصر شناخته شدن سازمان آتش‌نشانی در حادثه آتش‌سوزی خیابان جمهوری خبر داد.

در رأی دادگاه، نداشتن مهارت کافی کاربر در استفاده از نردبان بالابر علت حادثه شناخته شده است.

در جریان بررسی لایحه به‌روز رسانی تجهیزات و امکانات سازمان آتش‌نشانی، خدمات ایمنی و ارتقای سطح آموزش در این سازمان، فاطمه دانشور، عضو کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه بر اساس رأی دادگاه در خصوص پرونده قربانیان آتش‌سوزی خیابان جمهوری، آتش‌نشانی مقصر شناخته شد ، گفت: نداشتن مهارت کافی کاربر، دلیل این مقصر شناخته شدن سازمان آتش‌نشانی بود.

ساعت 11 و 33 دقیقه صبح 29 دی ماه سال 92 طبقه پنجم ساختمان شماره 117 تولید پوشاک در خیابان جمهوری به دلیل اتصال سیم‌های برق در شعله‌های آتش سوخت.

در این حادثه دلخراش دو زن کارگر که در این تولیدی فعالیت می‌کردند به دلیل آتش‌سوزی از پنجره‌های طبقه پنجم این ساختمان آویزان شده بودند که به دلیل ناتوانی در استقرار مستحکم خود و بازنشدن نردبان آتش‌نشانی به پایین پرتاب شده و جان خود را از دست دادند.

شاهدان حادثه می‌گفتند کمبود امکانات آتش‌نشانی و بازنشدن نردبان باعث مرگ آذر حق نظری و شیرین فروتنی – 60 و 42 ساله- شده است. با بروز این اتفاق وحشتناک خانواده‌های دو زن نگون‌بخت که در آتش‌سوزی ساختمان 117 خیابان جمهوری سقوط مرگباری داشتند از آتش‌نشانی و صاحب کارگاه تولیدی شکایت کردند.

نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©