چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 363 بار
شبنم نیوز » سیاسی

پرونده شکایت از محموداحمدی‌نژاد به کجا رسید؟

پرونده شکایت از محموداحمدی‌نژاد به کجا رسید؟ سخنگوی قوه قضائیه: «در این پرونده افرادی شاکی خصوصی بودند که دادگاه آنها را دعوت کرد و دلایل آنها را شنید و در حال حاضر در مرحله‌ رسیدگی قرار دارد.
کد خبر :86280
۰۸:۰۶:۰۰ ۱۳۹۴/۰۲/۱۵

این پرونده مرحله نهایی را طی نکرده است. در مورد شکایت‌ مجلس نیز همین طور است.» ماجرای پرونده رئیس‌جمهور سابق به دو سال قبل بازمی‌گردد که شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران تاریخ رسیدگی به آن را

5 آذر 1392حدود شش‌ماه بعد از ابلاغ آن و چهارماه پس از پایان مسئولیت هشت ساله احمدی‌نژاد تعیین کرده بود. این احضاریه به دنبال شکایت علی لاریجانی و همچنین رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس و نیز یعقوب خلیل‌نژاد به رئیس‌جمهور سابق ارسال شده بود.

نایب‌رئیس کمیسیون اصل90 در این باره گفته است: «پرونده شکایت از احمدی‌نژاد به مجلس هشتم برمی‌گردد و اکنون نوبت بررسی آن فرا رسیده است.» داوود محمدی تصریح کرد: «زمانی که کاروان چند ده نفری رئیس دولت دهم به همراه خانواده و اقوام به نیویورک رفت، نادر قاضی‌پور نسبت به سفر وی شکایت کرد و این شکایت به کمیسیون اصل 90 ارسال شد.»

این نماینده مجلس همچنین گفت: «هزینه سفر همراهان رئیس جمهور روزانه در نیویورک مبلغی نزدیک به 700 دلار بود. این درحالی است که همراهی اقوام و خانواده مسئولان ضرورتی نداشته است.» اسفنانی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هم درخصوص شکایت مطرح‌شده از رئیس‌جمهور گفت: «برخی خبرگزاری و سایت‌ها مدعی شده بودند که این شکایت مربوط به اتفاقات رخ داده در جلسه استیضاح وزیر کار بوده است که این موضوع صحت ندارد.

شکایت‌های مطرح شده مربوط به سه موضوع در کمیسیون اصل 90 مجلس هشتم بوده و رئیس‌مجلس به‌طور شخصی از فردی شکایت نکرده است.» اما در روز موعود، محمود احمدی‌نژاد در دادگاه شعبه 76 کیفری استان تهران حاضر نشد.

پس از آن بود که قاضی محسن افتخاری، سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران اظهار کرد: «با توجه به  اینکه ممکن است مطالب متفاوتی درباره‌ این دادگاه منتشر شود تصمیم گرفتیم مطالبی را در رابطه با این پرونده به اطلاع برسانیم. اظهارات شكات دعوت شده مورد استماع قرار گرفت، ولی آقای احمدی‌نژاد حضور پیدا نکرد و جلسه خاتمه پیدا کرد.»

وی افزود: «در این جلسه حتی کسی به وکالت از محمود احمدی‌نژاد در دادگاه حاضر نشده است. اما اگر محمود احمدی‌نژاد هم به دادگاه بیاید اظهارات او استماع می‌شود.» نكته جالب در این میان آن بود كه طرفداران رئیس‌جمهور سابق توسط رسانه‌های مجازی‌شان از هواداران احمدی‌نژاد خواسته بودند مقابل ساختمان دادگاه حاضر شوند و حمایتشان از رئیس دولت‌های نهم و دهم را نشان دهند و باز هم این در حالی بود که خبرگزاری دولت از حضور و استقرار ماموران نیروی انتظامی در اطراف دادگاه خبر داده بود.درنهایت، كماكان باید به نظاره نشست و نگریست سرانجام این پرونده چه خواهد شد.

نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©