چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 542 بار
شبنم نیوز » سلامت

استفاده افراطی از نرم کننده مو ممنوع!

استفاده افراطی از نرم کننده مو ممنوع! استفاده بیش از حد از نرم کننده پس از شش ماه موهای افراد را شکننده و خشک‌تر از روز اول می‌کند.
کد خبر :85702
۱۵:۱۸:۰۰ ۱۳۹۴/۰۲/۰۷

دکتر سیدحسن اعتمادزاده با بیان اینکه یکی از علل خشکی مو ارثی است، گفت: خشکی مو پدیده‌ای است که به دلیل خشک بودن پوست، رنگ کردن مو و مواد شیمیایی به وجود می‌آید.

این متخصص پوست و مو یادآور شد: استفاده از رنگ مو، دکلره، استفاده بیش از حد از نرم کننده، اتو مو و سشوار منجر به خشک شدن موهای افراد می‌شود.

اعتمادزاده با اشاره به اینکه استفاده بیش از حد از ژل مو و تافت باعث شکنندگی مو و خشکی آن می‌شود، گفت: برای رفع خشکی ارثی مو افراد باید از شامپوهای ملایم و نرم کننده‌های خفیف به میزان و دفعات کم و یکبار در هفته استفاده کنند.

وی بیان کرد: شستشو با آب داغ، استفاده مکرر از نرم کننده و پوست خشک به دلیل اینکه مو چربی خود را از پوست می‌گیرد، از دیگر عوامل تخریب کننده و خشک شدن مو هستند.

این متخصص پوست و مو با اظهار به اینکه آفتاب نیز موهای افراد ر ا کمرنگ و تخریب می‌کند، گفت: در مو پیوندهایی وجود دارد که اگر شکسته شوند مو حالت نرم خود را از دست می‌دهد و خشک می‌شود.

اعتمادزاده با تاکید بر اینکه استفاده از شامپوهای ملایم، شستن ملایم مو و استفاده اندک از نرم کننده و سرم مو برای جلوگیری از خشکی مو مناسب است، در پایان خاطر نشان کرد: استفاده بیش از حد از نرم کننده پس ازشش ماه موهای افراد را شکننده می‌کند و آسیب می‌رساند، بنابراین باید از این مواد به مقدار و دفعات کم استفاده شود.

نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©