چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 671 بار
شبنم نیوز » سلامت

خندیدن موجب چین و چروک پوست می شود؟

خندیدن موجب چین و چروک پوست می شود؟هر حرکتی در صورت از جمله صحبت کردن، خندیدن، اخم کردن، لبخند زدن یا ترشرویی باعث ایجاد خطوطی روی صورت شما می شود. این امر به دلیل حرکت ماهیچه های صورت است.
کد خبر :81965
۱۰:۵۷:۰۰ ۱۳۹۳/۱۲/۲۱

هر گونه حرکت در ماهیچه های صورت به ایجاد یک خط که عمود بر عضله زیرش است منجر می شود. مثلا خطوط پیشانی عمود هستند، چون ماهیچه های پیشانی به طرف بالا و پایین حرکت میکنند. در مورد لبخند زدن، ماهیچه های صورت لبهای شما را به بیرون کشیده و در نتیجه خطوطی عمودی ایجاد میکنند.

وقتی لبخند می زنید، برجسته ترین خطوط روی صورت شکل می گیرند که به نام خطوط خنده یا چین های نازولابیال (nasolabial folds) شناخته می شوند. این خطوط به صورت پرانتزی بین بینی و دهان هستند و زمانی که لبخند میزنید ظاهر می شوند، هر چقدر که سن شما بالاتر می رود، ممکن است متوجه شوید که این خطوط بیشتر روی پوست باقی مانده و چین و چروک را تشکیل می دهند.

این چین و چروک ها به خاطر لبخند زدن نیستند، پس نباید خودتان را مجبور به کنترل لبخند زدن کنید. وقتی سن بالا می رود، پوست خاصیت انعطاف پذیری و توانایی جوان سازی را از دست می دهد. این تغییرات بیولوژیک به علت از دست دادن چربی و آتروفی عضلانی به شکست تدریجی ساختارهایی که پوست را تشکیل داده اند می شود. در ایجاد چین و چروک روی صورت شما چندین عامل تعیین کننده دخالت دارند. برخی از این عوامل عبارتند از : ژنتیک، غلظت ملانین و تولید چربی. اما برخی عوامل تحت کنترل شما هستند.

از جمله این عوامل بودن در معرض اشعه های مضر UV است، این عامل تحت کنترل شما بوده و می توانید به آسانی آن را اصلاح کنید. اولین دلیل ایجاد چین و چروک قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر خورشید است، و روش ساده پیشگیری از آن استفاده از ضدآفتاب است، چه ابری باشد و چه آفتابی. یادتان باشد که هر روز به مقدار کافی آب بنوشید و از مرطوب کننده روی پوست استفاده کرده تا از ایجاد چین و چروک پیشگیری کنید.


نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©