چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 580 بار
شبنم نیوز » هنری

بیوگرافی، زندگینامه و کارنامه هنری احمد پورمخبر + تصویر

بیوگرافی، زندگینامه و کارنامه هنری احمد پورمخبر + تصویر احمد پورمخبر (زاده ۱۳۱۹) بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی است.
کد خبر :76569
۲۲:۳۶:۰۰ ۱۳۹۳/۱۱/۰۲

بیوگرافی، زندگینامه و کارنامه هنری احمد پورمخبر بازیگر پرانرژی و خوش صدای کشورمان به شرح زیر است :

نام : احمد پورمخبر

تاریخ تولد : 1319

محل تولد : تهران، محله گلوبندک

تعداد فرزند : 2 پسر و 2 دوختر

احمد پورمخبر (زاده ۱۳۱۹) بازیگر سینما و تلویزیون اهل ایران است.هنگامی که برای تست بازیگری پسرش همراه با او رفته بود.پسرش رد شد اما او به دلیل بازی خوبش قبول شد. رضا عطاران از او در فیلم متهم گریخت استفاده کرد و این باعث شد که او در دل خانواده‌های ایرانی جا باز کند. رضا عطاران او را اعجوبه می‌خواند. پس از فیلم متهم گریخت او در فیلم‌های دیگری نیز بازی کرد.

زندگینامه

احمد پورمخبر نابازیگر مسن سینمای ایران که به واسطه رضا عطاران وارد عرصه تلویزیون شده و مدتی بعد از آن نیز به سینما پیوست به تازگی در گفتگویی اطلاعات جالبی درباره زندگی اش ارائه داد.

بخش‌هایی از گفته های پورمخبر را در ادامه میخوانید:

حقوقم بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان بوده است

بیشترین حقوقی که برای بازی در یک کار سینمایی گرفته ام زیر ۲۰ میلیون تومان بوده است؛ حقوقم عموما بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان متغیر بوده است و اصلا نمیدانم این شایعاتی که درباره دستمزد ۱۰۰ میلیونی من رواج یافته از کجا آمده است!

عطاران اصلا هیز نیست!

بهترین فیلمی که در آن بازی کرده ام «خروس جنگی» بوده است شاید به خاطر حضور رضا عطاران در این کار. عطاران را خیلی دوست دارم و همیشه دوست داشته ام با او همکاری کنم. عطاران از آن بازیگرانی است که چشم پاک است و اصلا هیز نیست!

عباس قادری باجناقی است که فامیل نمیشود

عباس قادری(خواننده کوچه بازاری) باجناق من است اما به هر حال باجناق فامیل نمیشود چراکه میان دو باجناق هیچ ارتباط خونی وجود ندارد.

مدتی معلمی کردم

تا سوم راهنمایی بیشتر درس نخوانده ام و مدتی را به عنوان معلم کلاس سوم دبستان مشغول کار بودم. بعد از آن به میوه فروشی روی آورده و مدتی هم در چهارراه گلوبندک گردوفروشی میکردم!

یک آلبوم موسیقی به بازار میدهم

قرار است یک آلبوم موسیقی را به بازار عرضه کنم. البته در ابتدا بنا بود که یغما گلرویی ترانه های این آلبوم را بخواند اما به دلایلی این امر محقق نشد و حالا تصمیم گرفته ام که با ترانه هایی از خودم این آلبوم را پر کنم.

دیر ازدواج کردم

من به نسبت دورانی که در آن زندگی میکردم، خیلی دیر ازدواج کردم یعنی حدودا ۴۰ سالم بود که ازدواج کردم. اکنون چهار فرزند دارم؛ دو فرزند پسر و دو فرزند دختر! همسرم آدم بیسوادی است و بنده خدا حتی فرق صد میلیون و پنج هزار تومان را نمیداند و فکر میکند پانصد هزار تومان بیشتر از یک میلیون تومان است!!!

گفتگو با احمد پورمخبر از زبان خودش

احمد پورمخبر: می خواهم آلبوم بیرون بدهم؛ آمدیم زد و آلبوم من هم گرفت سایت خبری ایران: احمد پور مخبر، بازیگر مسن و بامزه فیلم « زن ها فرشته اند» در گفت وگو با «همشهری خانواده» درباره نحوه شروع کار بازیگری اش گفته است: پسرم می خواست بازیگر شود.

من با پسرم رفته بودم تا او برای بازیگری تست بدهد ولی آقای عطاران من را دید و چون نقش یک پیرمرد هم داشت، من را برد دفترش تست گرفت و قبول شدم.

محمد رضا پسر ٢٠ ساله پورمخبر نیز در پاسخ به این سوال که آیا از انتخاب نشدنش ناراحت نشده است، این گونه پاسخ داد: باور کنید من بیشتر خوشحال شدم که پدرم به جای من بازیگر شد.

چون دیدم یک آدم حتی در ٧٠ سالگی هم می تواند به موفقیت برسد.احمدپور مخبرگفته است قبل از این که بازیگر شود، در یک سوپر مارکت کار می کرده و الان هم چند شعر و آهنگ سروده و ساخته است و می خواهد آلبوم بیرون دهد.

او در اظهار نظری جالب عنوان داشته است: عمر دست خداست. آدم تا زنده است، باید امید داشته باشد. آمدیم زد و آلبوم من هم گرفت. برای خداکاری ندارد. اوستا کریم بزرگ است.

پور مخبر اولین بار در فیلم « بچه های آسمان» و بعد از آن در سریال « متهم گریخت» نقش « مش قربون» را بازی کرد. او با بازی در سریال « ترش و شیرین» مشهور شد و بعدها در چند فیلم کمدی و پرفروش همچون « توفیق اجباری»، «مجنون لیلی» و « زن ها فرشته اند» بازی کرد. او هم اکنون « عسل ایرانی» و «خروس جنگی» را در نوبت اکران دارد.

هفت شهر عشق را عطار گشت ما هنوز اندرخم یک کوچه‌ایم

خیلی‌ها او را یک استعداد نهفته می‌دانند که خیلی دیر به معرض ظهور رسیده که به عقیده خودش دوستان ناباب دلیل آن است.
همواره در طول تاریخ نام خالق یا کاشف یک اثر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده، هر چند پیش از این هم هنر رضا عطاران نه در معرفی چهره‌های جدید، بلکه در بازی گرفتن از نابازیگران و نوع استفاده از آنها بر همگان آشکار شده بود.

(احمد پورمخبر) کشف تازه عطاران در سریال متهم گریخت، به جامعه هنری معرفی شد که نتیجه‌اش در نوروز امسال و در ترش و شیرین به بار نشست.

عطاران از پورمخبر انتظار بازی نداشت، او می‌خواست پورمخبر خودش باشد و خود به بابابزرگ داستان خط دهد و انصافا احمد پورمخبر به خوبی از عهده آن برآمد؛ بازی دلچسب و شیرین او در سریال نوروزی ترش و شیرین باعث شد تا ساعتی را در دفتر مجله با او به گفتگو بنشینیم و او با همان شادابی بابابزرگ و همان طبع شعر و صدای گرم جوابگوی ما شد.

_ دوست دارم خودتان صحبت را آغاز کنید.

پورمخبر: این بنده حقیر احمد پورمخبر، معروف به (مش قربون) سال ۱۳۸۶ را به عموم ملت ایران از صغیر و کبیر تبریک می‌گم، امیدوارم تمام سال شاد و سرزنده و شاداب و مثل خودم شنگول باشند، همچنین امید دارم این مخلص را در نوکری بپذیرند.

_ آقای پورمخبر! چگونه به عطاران معرفی شدید؟

پورمخبر: نمی‌دانم که از چه طریقی پسرم با عطاران ارتباط تلفنی برقرار می‌کنه، در همین ارتباطات به (محمد)، پسرم، قول می‌ده در سریال (متهم گریخت) از او استفاده کنه، ولی زمانی که محمد به دفتر می‌ره به او می‌گه در این کار نقشی برای تو ندارم، نقش یک پیرمرده که حدودا هفتاد، هشتاد ساله است. محمد میگه اگه اجازه بدی پدرم هم برای تست بیاد... عطاران لبخندی می‌زنه و می‌گه بابای تو خیلی سن داشته باشه ۴۰ تا 54 ساله. به هر حال محمد هر طور شده از او وقت می‌گیره؛ وقتی رضا عطاران منو دید، گفت (تو همونی هستی که می‌خواستم). اول قرار بود نقش شازده رو بازی کنم، اما چون شازده‌ها باید چاق و هیکلی باشند، منتفی شد، برای همین مش قربون‌ رو بازی کردم.

_ یعنی از ابتدا (مش قربون) در فیلمنامه نبود؟

پورمخبر: چرا بود، ولی خیلی کوتاه، که به خاطر من زیادش کردند که اول قرار بود (باقر صحرارودی) بازی کنه... خدا را شکر خوب از آب درآمد. همون‌جا بود که برای نقش پدربزرگ هم انتخاب شدم.

_ چطور؟

پورمخبر: گوش‌های تیزی دارم، روز آخر فیلمبرداری بود که عطاران آروم گفت: به درد بابابزرگ هم می‌خوره...

_ پیش از این هم سابقه بازیگری داشتید؟

پورمخبر: بله، در دو فیلم از مجید مجیدی، یکی بچه‌های آسمان، اون یکی رو فراموش کردم، مثل این‌که فیلم دوم اکران هم نشد.

_ مجید مجیدی چطور شما را پیدا کرد؟

پورمخبر: تو محله ما فیلمبرداری داشت، منم برای تماشا رفته بودم که یکی از بچه‌ها گفت یک دهن آواز بخون تا خستگی گروه رفع بشه، نگو همون خوندن به درد فیلم می‌خوره، برای همین یک نقش کوتاه به من دادند، مجیدی باز هم می‌خواست که با من همکاری کنه، اما نرفتم.

_ چرا؟

پورمخبر: چون نقشی که من بازی کردم با روحیاتم جور نبود. من آدم بانشاط و سرزنده‌ای هستم، دوست دارم در فیلم‌های شاد و خنده‌آور بازی کنم.

_ چرا خواننده نشدید؟

پورمخبر: چون دنبالش نرفتم، آن هم به خاطر وجود رفقای ناباب و حسود... حالا هم که فیلم بازی کردم به دلیل حسادت‌شان دوستی‌مون به هم خورده...

_ در اقوام‌تان هنرمند دیگری هم هست؟

پورمخبر: برادرم به نام (محمد فرزین) چون از شهرت پورمخبر خوشش نمی‌اومد نام هنری فرزین رو انتخاب کرد. پسرم محمد هم در سریال شبکه سه و نیم، چند سکانس بازی کرده، همین‌طور در فیلم سینمایی (شب بخیر فرمانده.)

_ چند فرزند دارید؟

پورمخبر: چهار تا؛ پسر بزرگم محمد ۲۰ ساله است. بعد از آن مصطفی، مریم و زهرا، چون دیر ازدواج کردم اختلاف سنی من با اونا زیاده...

_ در چه سنی ازدواج کردید؟

پور مخبر: 74 سالم بود که تازه عاقل شدم و فهمیدم باید تشکیل خانواده و زندگی بدم.

_ اینقدر دیر... ؟

پورمخبر: همان‌طور که گفتم به خاطر دوستان ناباب.

_ متولد چه سالی هستید؟

پورمخبر: ۱۳۱۹ در تهران، محله گلوبندک.

_ در سریال ترش و شیرین با کدام یک از بازیگران راحت‌تر کار می‌کردید؟

پورمخبر: حمید لولایی.

کارنامه هنری

سینما

داماد خجالتی (۱۳۸۹)

دردسر بزرگ (۱۳۸۹)

فوتبالی‌ها (۱۳۸۹)

کنسرت روی آب (۱۳۸۹)

دلقک‌ها (۱۳۸۸)

شیر و عسل (۱۳۸۸)

یک جیب پرپول (۱۳۸۸)

دلداده (۱۳۸۷)

ده رقمی (۱۳۸۷)

زندگی شیرین (۱۳۸۷)

کیش و مات (۱۳۸۷)

تلافی (۱۳۸۶)

توفیق اجباری (۱۳۸۶)

خروس جنگی (۱۳۸۶)

دایناسور (۱۳۸۶)

زن‌ها فرشته‌اند (۱۳۸۶)

عکس های احمد پورمخبر

بیوگرافی، زندگینامه و کارنامه هنری احمد پورمخبر + تصویر

بیوگرافی، زندگینامه و کارنامه هنری احمد پورمخبر + تصویر

بیوگرافی، زندگینامه و کارنامه هنری احمد پورمخبر + تصویر

بیوگرافی، زندگینامه و کارنامه هنری احمد پورمخبر + تصویر

بیوگرافی، زندگینامه و کارنامه هنری احمد پورمخبر + تصویر

بیوگرافی، زندگینامه و کارنامه هنری احمد پورمخبر + تصویر

بیوگرافی، زندگینامه و کارنامه هنری احمد پورمخبر + تصویر

نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©