چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 394 بار
شبنم نیوز » فرهنگی

آلبوم جدید سلیم خان منتشر می گردد

آلبوم جدید سلیم خان منتشر می گردد آوازهای «سلیمان امیرقاسمی» معروف به «سلیم‌خان خواننده» جمع‌آوری و به بازار موسیقی عرضه شد.
کد خبر :68939
۱۱:۰۲:۰۰ ۱۳۹۳/۰۸/۲۷

این آلبوم شامل گلچینی از آثار امیرقاسمی است که به‌ طور خصوصی در خانه‌اش و گاهی همراه با خوانندگانی دیگر و نوازندگان همراه، در دهه ی آخر عمرش ضبط شده اند.

از سلیمان امیرقاسمی صفحاتی در دو نوبت در تهران و توسط کمپانی گرامافون با نام تجاری His Master's Voice ضبط شده که در این آلبوم صفحه‌های ۳۷۶ AX و AX ۳۷۷ از آرشیو کتابخانه ی ملی پاریس که از لحاظ صوتی کیفیت مناسب و مطلوبی دارند، انتخاب و گنجانده شده‌اند.

سلیمان امیر‌قاسمی شاگرد «عیسی آقاباشی» و هم نسل و هم دوره با خوانندگانی مانند دماوندی، ابوالحسن اقبال آذر، حسینعلی نکیسا و حسن لحنی بود.

سلیمان برای فعالیت آزاد در عرصه ی موسیقی نام فامیل خود را امیرقاسمی گذاشت و در صفحاتی که از او ضبط شده، نام مستعار «سلیم‌خان» انتخاب شده است.

گفته می‌شود، سبک او در آواز، سبکی فاخر و منحصر به خود اوست و صدایش حتی در سنین کهولت، دقیق و منطبق بر پرده‌ها، جفت با ساز و واجد کیفیت موسیقایی ممتازی است که در نوار‌هایی که به طور خصوصی و در دوران کهولت از او ضبط شده، با وجود کیفیت نامطلوب ضبط در بیشتر این آثار، نسبت به صدای خوانندگان و حتی ساز‌ه‌های همراه به‌طور محسوسی رجحان دارد. او در سال 1355 از دنیا رفت.

این آلبوم با عنوان «آوازهای سلیمان امیرقاسمی» در بازار عرضه و توسط انتشارات «ماهور» منتشر شده است.

نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©