چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 812 بار
شبنم نیوز » هنری

بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر

بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر جیسون استاتهم دوازدهم سپتامبر 1972 در لندن به دنيا آمد.
کد خبر :68136
۱۹:۱۳:۰۰ ۱۳۹۳/۰۸/۲۱

بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم بازیگر اکشن هالیوود به شرح زیر می باشد:

نام : جیسون استاتهم : Jason Statham

تاریخ تولد : 12 سپتامبر 1972 در لندن ، انگلستان

معرفی کوتاه :

جیسون استاتهم در لندن متولد شد. او قبل از اینکه بازیگر شود یک ورزشکار حرفه ای در رشته شیرجه بود و حتی در مسابقات قهرمانی شیرجه جهان در سال 1992 رده 12 را کسب کرده بود. او همچنین مدتی را به عنوان مدل به فعالیت پرداخت و از همین راه بود که به گای ریچی معرفی شد تا در فیلم Lock, Stock and Two Smoking Barrels حضور پیدا کند. گای ریچیاستاتم بعد از اینکه موفق شد این کار را انجام دهد، در فیلم Lock, Stock and Two Smoking Barrels حضور پیدا کند. گای ریچی که حالا خیلی از او خوشش آمده بود ، وی را متقاعد کرد تا در فیلم قاپ زنی در کنار بازیگران معروفی همچون براد پیت و بنچیو دل تورو حضور پیدا کند. استاتم که حالا به اندازه کافی معروف شده بود، توانست در سالهای بعد در فیلمهای اکشنی نظیر یگانه ( در کنار جت لی ) حضور پیدا کند و بالاخره در سال 2002 با فیلم ترانسپورتر بود که نام خود را بر سر زبانها انداخت. در سال 2003 هم توانست در بازسازی ایی از فیلم معروف شغل ایتالیایی ( مربوط به سال 1969 ) حضور پیدا کند. برای اینکه قبول کند او توان بازیگری دارد یا خیر، به او گفت که به عنوان دستفروش در یک خیابان کار کند و او را متقاعد کند که واقعا یک دستفروش است!

وجه مشخصه اين بازيگر ورزشكار اين است كه طي مدت زمان كوتاهي كارها و فعاليتهاي زيادي را تجربه كرد. شايد كمتر كسي بداند او سال 1992 عضو تيم شناي ملي بريتانيا در مسابقات المپيك بود و مقام دوازدهم را به خود اختصاص داد. اما اين همه كاري نيست كه جيسن استاتام انجام داده است.
ماشينراني از علائق اصلياش است و دوره ورزش هنرهاي رزمي را هم ديده است. با اين حال در دنياي مد هم كار كرده و مدتي هم در بازار سياه به عنوان فروشنده حضور داشته است! اما همه جهان او را به عنوان يك بازيگر ميشناسند كه حضوري آرام، متين و خونسرد روي پرده سينما دارد.

اولين نقش سينمايياش را سال 1998 در فيلم گاي ريچي به نام Lock , Stock and Two Smoking Barrels بازي كرد و علت انتخابش براي اين نقش تبحرش در كار اتومبيلراني بود. وي يكي از سرمايهگذاران فيلم هم بود. موفقيت مالي و تجاري اين فيلم، شرايط را براي ادامه كار استاتام فراهم كرد.

ريچي در فيلم بعدياش «قاپزني» (2000) نقش مهمتري به او داد و استاتام توانست در كنار براد پيت، دنيس فارينا و بنيسيو دلتورو، هنر بازيگرياش را به نمايش بگذارد. در اين زمان استاتام از لندن راهي لسآنجلس شد و فيلم «نوبت اوست» (2000) را بازي كرد كه امتياز زيادي برايش محسوب نميشود. نقش دوم فيلم علمي تخيلي «اشباح مريخ» (2001) را بازي كرد و در همين سال در «تك» در كنار جت لي، صحنههاي زيباي ورزش هنرهاي رزمي را به نمايش گذاشت. اما بازي در نقش اصلي فيلم اكشن و ورزشي «ترانسپورتر» (2002) بود كه استاتام را تبديل به يك چهره موفق و سرشناس روز كرد.

صحنههاي اتومبيلراني اين فيلم به مذاق تماشاگران خيلي خوش آمد و باعث توليد قسمت دوم اين فيلم شد. استاتام در نسخه دوباره سازي شده «شغل ايتاليايي» (2003) هم نقش يك راننده خوش دست را به عهده گرفت و تماشاگران را مجذوب هنر اتومبيلراني خويش كرد. اين فيلم كه نسخه امروزي يك فيلم موفق كلاسيك انگليسي (محصول سال 1969) است، اين روزها دارد به قسمت دوم خود ميرسد و استاتام هم در آن بازي دارد. اين بازيگر هماكنون مشغول بازي در فيلم «كرانك 2» است كه قسمت اول آن سال 2006 ساخته شد. قسمت سوم «ترانسپورتر» هم قرار است تا پايان امسال روانه اكران عمومي شود.

نکاتی که باید درباره استاتهم بدانید:

تقریبا تمام صحنه های بدل کاری فیلم ترانسپورتر را خودش انجام داده

او به واسطه حضور در یک تبلیغات که توسط کمپانی ارتباط فرانسوی ایجاد شده بود به سینما معرفی شد

قبل از حضور در فیلم ترانسپورتر ، او مدتی تعلیم دفاع شخصی دیده بود و بنابراین بعضی از سکانسهای مبارزه فیلم ترانسپورتر را خودش ابداع کرد

قرار بود در نقش سوجوخه کوپر در فیلم سربازان سگ حضور پیدا کند اما ترجیح داد بجای آن در فیلم روح های مریخ حضور پیدا کند

قرار بود در فیلم فیلم هیتمن نقش مامور 47 را ایفا کند اما نقش سرانجام به تیموتی اولیفانت رسید

ظاهرا توانایی اش در مبارزه شخصی را با توانایی اش در کیک بوکسینگ ادغام کرده است و سبک خاص خودش را بوجود آورده است!

در دو فیلمش در سکانسی شبیه به هم، او در آسانسور با خودش بصورت خیالی صحبت می کند! اولی در فیلم هفت تیر و دومی در فیلم آشغال

با ری لیوتا در دو فیلم هفت تیر و In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale همبازی بوده است و در هر دوی این فیلمها ، لیوتا نقش دشمن او را ایفا کرده است

قبلا با کلی بروک ، مدل و بازیگر انگلیسی رابطه داشت

اکنون با Rosie Huntington-Whiteley نامزد است

این جمله را هم گفته : شما هیچ وقت برای فیلم مثل crank اسکار نمی گیرید و مسلما فیلمهایی را بازی نخواهید کرد که من در آن بوده ام!

فیلمهای معروف استاتهم :

۱۹۹۸

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

۲۰۰۰

قاپزنی

Turn It Up

۲۰۰۱

روحهای مارس

یکهتاز

ماشین مین

۲۰۰۲

بوکس تایوانی: یک بخت جنگ

ترانسپورتر

۲۰۰۳

شغل ایتالیایی

۲۰۰۴

کولاترال

سلیولار

۲۰۰۵

ترانسپورتر ۲

ریوولور

لندن

۲۰۰۶

آشوب

پلنگ صورتی

کرانک

۲۰۰۷

جنگ

به نام پادشاه: یک داستان Dungeon Siege

۲۰۰۸

دزدی بانک

مسابقه مرگ

ترانسپورتر ۳

۲۰۰۹

کرانک ۲: ولتاژ بالا

شغل برزیلی


بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر
نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©