چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 567 بار
شبنم نیوز » فرهنگی

آلبوم تربت با صدای حسین علیزاده منتشر شد

آلبوم تربت با صدای حسین علیزاده منتشر شد حسین علیزاده بعد از یک دهه، آلبوم تارنوازی منتشر می‌کند، این اثر بداهه‌نوازی او با همراهی تنبک پژمان حدادی است و در آلبومی با نام «تربت» به انتشار درخواهد آمد.
کد خبر :67603
۱۸:۵۰:۰۰ ۱۳۹۳/۰۸/۱۸

آلبوم «تربت» براساسِ اجرای مشهد و تربت حیدریه است که براساسِ حال و هوای ویژه‌ای که در اجرای آن وجود داشت، علیزاده تصمیم به انتشار آن گرفته است.

این آهنگساز و نوازنده همواره اعتقاد زیادی به اجراهای زنده و بخصوص اجرا در شهرستان‌ها دارد و حسِ موجود در این اجراها را بسیار خاص توصیف می‌کند.

«تربت» درمایه‌های سه‌گاه و راست‌پنجگاه است و می‌توان آن را نخستین آلبومی دانست که حسین علیزاده بعد از یک دهه در آن تارنوازی می‌کند. او این روزها تور کنسرت‌های خود را در شهرهای مختلف اروپایی به اجرا درمی‌آورد. برنامه‌های او از «وپرتال» آلمان آغاز شده و در شهر «فرانکفورت» به پایان می‌رسد.

بهنام سامانی، نوازنده‌ سازهای کوبه‌ای و صبا علیزاده، نوازنده کمانچه، حسین علیزاده را در این اجرا‌ها همراهی خواهند کرد. به‌جز شهرهای وپرتال و فرانکفورت او در شهرهای مونیخ، فرایبورگ، مادرید، کلن، برلین و بامبرگ نیز به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

این تور کنسرت‌ها نیز بر پایه بداهه‌نوازی خواهد بود و این در حالی است که حسین علیزاده پس از بازگشت به ایران، ششم آذرماه در اقامتگاه سفیر فرانسه، نشان شوالیه هنر و ادبیات را از برونو فوشه، سفیرکبیر این کشور در ایران دریافت خواهد کرد.

نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©