چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 549 بار
شبنم نیوز » بین الملل

هزینه استفاده از انرژی هسته ای زباله هسته ای است

هزینه استفاده از انرژی هسته ای زباله هسته ای استروزنامه گاردین نوشت: انگلیس تا پایان قرن حاضر حدود 300 هزار متر مکعب زباله رادیواکتیوی خواهد داشت.
کد خبر :66530
۱۲:۲۴:۰۰ ۱۳۹۳/۰۸/۱۲

روزنامه گاردین در این‌باره نوشت: استفاده از تکنولوژی هسته‌ای در طول 30 سال گذشته در انگلیس منافع زیادی شامل کمتر شدن آلودگی هوا به دلیل استفاده کمتر از سوخت‌های فسیلی داشته است اما این مساله به قیمت تولید حجم زیادی از زباله‌های هسته‌ای تمام شده که مدیریت آن‌ها را غیرممکن کرده است.

بر اساس این گزارش، انگلیس تا پایان قرن حاضر حدود 300 هزار متر مکعب زباله رادیواکتیوی با کنش بالاتر خواهد داشت که برای پر کردن یک چهارم یک استادیوم بزرگ کافی است.‌ نکته‌ای که در اینجا حائز اهمیت است این است که انگلیس کار خود را با راکتورهای هسته‌ای تجربی آغاز کرده که مدیریت زباله‌های تولید شده آنها به مراتب سخت‌تر از مواد یک راکتور پیشرفته است.

به نوشته گاردین، چه با استفاده از تکنولوژی هسته‌ای باشیم و چه نباشیم باید زباله‌های خطرناک این تکنولوژی را به طور امن مورد استفاده قرار دهیم.

زباله‌های رادیواکتیوی از آنجایی خطرناک هستند که ده‌ها هزار یا میلیون‌ها سال باقی می‌مانند؛ بنابراین هیچ کس نمی‌داند که میلیون‌ها سال بعد چه اتفاقی خواهد افتاد.

در حال حاضر بخش زیادی از زباله‌های هسته‌ای انگلیس در اعماق زمین مدفون می‌شود اما به گفته کارشناسان این کار نمی‌تواند مدت زمان ادامه یابد چون خطراتی را برای سطح زمین شامل سونامی و ... در پی دارد.

کارشناسان و دانشمندان هسته‌ای انگلیس در تلاشند تا راهی را برای مواجهه با این مساله پیدا کنند اگرچه می‌توان این مشکل را نادیده گرفت اما در درازمدت باید مورد بررسی قرار گیرد.

نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©