چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 513 بار
شبنم نیوز » حوادث

آتش سوزی گسترده با تلاش 100 آتش نشان در مشهد مهار شد

 آتش سوزی گسترده با تلاش 100 آتش نشان در مشهد مهار شد حریق گسترده انبارهای مواد غذایی، چوب و لوازم یدکی خودرو در منطقه رباط طرق واقع در شرق شهر مشهد با تلاش 100 مامور آتش نشان مهار شد.
کد خبر :55170
۱۷:۱۲:۰۰ ۱۳۹۳/۰۶/۲۳

افسرنگهبان سازمان آتش نشانی مشهد روز یکشنبه در این خصوص گفت: در پی اعلام این حادثه، بامداد امروز آتش نشانان از 32 ایستگاه به محل آتش سوزی اعزام شدند.

سرآتشیار 'ایوب خجسته' افزود: گرچه انبار لوازم یدکی خودرو کانون اصلی این حریق بود اما به علت گستردگی دامنه آن، شعله های آتش به سرعت به انبار چوب و مواد غذایی مجاور در مساحتی بالغ بر دو هزار مترمربع سرایت کرد.

وی گفت: آتش نشانان با توجه به نبودن مالکین انبارها، با استفاده از تجهیزات ویژه اقدام به برش قفلها نمودند و پس از قطع جریان برق و گاز با شناسایی کانونهای آتش سوزی از گسترش آن جلوگیری کردند.

افسرنگهبان سازمان آتش نشانی مشهد افزود: عملیات کاوش دراین محدوده همچنان ادامه دارد اما حادثه هیچ مصدومی نداشت ولی خسارات مالی گسترده ای بر جای گذاشته است.

وی ادامه داد: ماموران راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی نیز برای جلوگیری از بی نظمی و نیز کارکنان شرکت برق به منظور اقدامهای لازم در این عملیات سازمان آتش نشانی را یاری کردند.

سرآتشیار خجسته همچنین با اشاره به وقوع حریقی دیگر در انبار علوفه واقع در تپه سلام در حوالی مشهد گفت: این آتش سوزی حوالی ساعت 23 شب گذشته به ستاد اعلام لذا 30 آتش نشان از شش ایستگاه به همراه 11 خودروی اطفاء حریق به محل اعزام شدند.

وی افزود: کانون اصلی این حریق نیز انبار علوفه با مساحت تقریبی 400 مترمربع بود.

او گفت: این آتش سوزی با تاخیر زیاد و در شرایط توسعه به ستاد فرماندهی اعلام شده بود لذا شعله های آتش کل این انبار را فرا گرفته بود و در حال سرایت به انبارهای مجاور بود.

افسرنگهبان سازمان آتش نشانی مشهد افزود: عملیات اطفاء حریق ولکه گیری این حادثه که فقط خسارت مالی بر جای گذاشت ساعت 4:11 دقیقه بامداد امروز پایان یافت.

نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©