چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 491 بار
شبنم نیوز » ورزشی

انتظار دوومیدانی‌کاران استان مرکزی هفت ساله شد

انتظار دوومیدانی‌کاران استان مرکزی هفت ساله شدبرخورداری از امکانات مناسب یکی از ابتدایی‌ترین نیازهای ورزشکاران در تمامی رشته‌های ورزشی برای حرکت به سوی حرفه‌ای شدن و یکی از ضروریات ورزش قهرمانی است.
کد خبر :39386
۰۹:۴۲:۰۰ ۱۳۹۳/۰۴/۲۷

ورزش دو و میدانی به عنوان ورزش مادر یکی از مهمترین ورزش‌ها و پایه‌ی بسیاری از رشته‌های ورزشی است و همچون دیگر رشته‌ها نیازمند امکانات. هرچند شاید به نظر می‌رسد در حال حاضر دو و میدانی در شهرستان‌ها بیشتر نیازمند زیرساخت‌ برای تربیت ورزشکاران در سطح حرفه‌ای و قهرمانی است.

پیست تارتان یکی از این امکانات یا همان زیرساخت‌هاست که به گفته‌ی نایب رئیس هیئت دو و میدانی استان مرکزی انتظار دو و میدانی‌کاران جهت ساخت آن هفت ساله شد.

حمیدرضا کهریزی با اشاره به نیمه‌کاره بودن پروژه پیست تارتان اراک تصریح کرد: به خاطر نبود اعتبار و بودجه کافی چندین سال است که این پروژه نیمه‌کاره رها شده است.

وی ادامه داد: این پیست در ورزشگاه 15 هزار نفری امام خمینی(ره) اراک قرار دارد و با پیگیری‌های به عمل آمده از طریق مکاتبه با وزارت ورزش و جوانان و کسب موافقت این وزارتخانه عملیات اجرایی آن از سال 86 آغاز شد.

کهریزی بیان کرد: بعد از بهره‌برداری از ورزشگاه 15 هزار نفری امام خمینی (ره) اراک عملیات اجرایی این پروژه متوقف شد هرچند پیگیری‌های فراوانی برای ادامه پروژه صورت گرفت اما، تا کنون نتیجه‌ای نداشته است.

وی یادآور شد: هم‌اکنون زیرسازی این پروژه انجام شده و آسفالت آن نیز به دلیل تحمل گرما و سرما ناهموار شده است.

نایب رئیس هیئت دو و میدانی استان مرکزی خاطرنشان کرد: بر اساس برآوردی که صورت گرفته تکمیل این پیست نیازمند اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان و برعهده‌ی شرکت توسعه و تجهیز وزارت ورزش و جوانان است.

وی ادامه داد: فدراسیون نیز قول داده است که در صورت تکمیل این پروژه، تجهیزات مورد نیاز آن را تأمین کند.

وی با اشاره به اینکه ورزش دوومیدانی ورزش مادر و پایه دیگر رشته‌های ورزشی است بیان کرد: علیرغم این ویژگی، ورزشکاران این رشته از امکانات خوبی برخوردار نیستند.

کهریزی با بیان اینکه به دلیل نبود پیست دو ومیدانی در استان ورزشکاران در پیست خاکی تمرین می‌کنند و مسابقه می‌دهند بیان کرد: استفاده از پیست خاکی برای ورزشکاران به مرور زمان مشکل حرکتی و عوارض جانبی ایجاد خواهد کرد اما، پیست تارتان این مشکلات را ایجاد نمی‌کند.

کهریزی تصریح کرد: استفاده از پیست خاکی به لحاظ وضعیت آب و هوا تنها در نیمه نخست سال امکانپذیر است و در نیمه دوم به خاطر بارش باران و برف برنامه‌ها متوقف می‌شود.

نایب رئیس هیئت دو و میدانی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با نصب پیست تارتان در ورزشگاه 15 هزار نفری امام خمینی(ره) علاوه بر ورزشکاران این رشته، سایر ورزشکاران نیز به خصوص در رشته‌های رزمی می توانند از آن استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 800 ورزشکار زن و مرد تحت پوشش هیئت دو و میدانی استان مرکزی فعالیت دارند بیان کرد: از این تعداد 400 ورزشکار به صورت سازمان‌یافته فعالیت دارند.

کهریزی با اشاره به اینکه استان مرکزی سابقه زیادی را در برگزاری لیگ دو ومیدانی در کشور دارد و در این خصوص از استان‌های پیشرو در کشور است بیان کرد: ورزشکاران استان دارای رکوردهای خوبی در رشته دو و میدانی هستند.

وی با بیان اینکه ورزشکار باید به راحتی به امکانات ورزشی دسترسی داشته باشد، افزود: با توجه به تأثیر وجود پیست تارتان در موفقیت ورزشکاران، احداث هرچه سریع‌تر این پیست باید یگیری شود.

نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©