چــاپ
PDF
درشتر
ریزتر
روزنامه
تعداد بازدید: 2116 بار
شبنم نیوز » هنری

توپ پُر مسافر 61میلیون تومانی برزیل

توپ پُر مسافر 61میلیون تومانی برزیل«61 میلیون تومان، فقط پول یک نفر برای تماشای سه بازی ایران در جام جهانی و سفر به برزیل»؛ این موضوع، از آن سر دنیا، جنجالی را در ایران برپا کرد، چشم‌ها و گوش‌ها بازتر شدند تا در تورهای جام جهانی، کنکاش شود.
کد خبر :38116
۱۰:۵۸:۱۳ ۱۳۹۳/۰۴/۲۳

حمیدرضا آصفی - عضو ستاد پشتیبانی از تیم ملی در جام جهانی - نخستین شخصی بود که در جریان بازی‌های ایران در جام جهانی برزیل از سفر اشخاصی پرده برداشت که 60میلیون تومان پول داده بودند تا به برزیل بروند.

او که به گفته‌ی خودش، پیش از این نیز تلاش کرده بود تا مجموعه‌ای بزرگ و قوی تشکیل شود و به‌صورت یکپارچه با قیمت مناسب، ایرانی‌های علاقه‌مند را به برزیل ببرد، هنگام ضیافت سفیر ایران در برزیل وقتی خبرنگاران را دید، گفت: در این مدت، با کسانی برخورد کردم که تا 60میلیون تومان برای سفر به برزیل پول پرداخت کرده‌اند و متأسفانه در اینجا (برزیل) سردرگم هستند.

اما معاون گردشگری کشور - مرتضی رحمانی‌موحد - بلافاصله این موضوع را رد کرد و با بی‌اطلاعی از وجود قرارداد 60میلیون تومانی مسافران برزیل، گفت: تمام قراردادهای آژانس‌هایی را که تور جام جهانی برگزار کردند، بررسی کرده‌ایم و هیچ قیمتی بیشتر از 40میلیون تومان نبوده است.

او حتی اظهار کرد: قیمت متعارف این سفرها، 30میلیون تومان بود، با حساب این‌که درصدی از خدمات هتل‌ها و نرخ بلیت هواپیما برای برخی متفاوت باشد، محال است قیمت یک تور به 60میلیون تومان برسد.

به فاصله‌ی 17 روز بعد، وقتی مسافران برزیل به ایران برگشتند، رجبعلی خسروآبادی - مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران - گفت: در آخرین جلسه‌ی کمیته‌ی فنی که حکم تعلیق آژانس منتخب فدراسیون فوتبال برای اجرای تور جام جهانی در آنجا داده شد، مدیر آژانس اعتراف کرد که قراردادی به مبلغ حدود 61میلیون تومان وجود دارد و آن را به تصویب فدراسیون فوتبال رسانده است.

مدتی بعد هم پرویز بگ‌زاده - مدیر آژانس منتخب فدراسیون فوتبال برای اجرای تورهای جام جهانی - درباره‌ی این قرارداد، با بیان این‌که قرارداد یادشده فقط با یک مسافر بسته شده است، توضیح داد: قرارداد را با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هماهنگ کرده بودم و سازمان در جریان تمام قراردادهای این تور، به‌جز 43 مهمان فدراسیون فوتبال بوده است.

حالا آن مسافر 61میلیون تومانی از سفر برزیل برگشته، آن هم با توپی پُر و زبانی پُر از گله، از آژانسی که به گفته‌ی او، خدمات مناسب نداده و فدراسیونی که اعتماد مردم را زیرسوال برده است.

امیرحسین بخشیان، همان مسافری است که به آژانس منتخب فدراسیون فوتبال، 61میلیون و 740هزار تومان داد تا شاهد بازی‌های ایران در جام جهانی در سفر به برزیل باشد.

او گفت: به فدراسیون فوتبال شکایت کردم. شکایتم را به آقای کفاشیان - رییس فدراسیون فوتبال - در همان برزیل تحویل دادم. ایشان به آقای ملامحمد - رییس کمیته‌ی فرهنگی فدراسیون فوتبال - گفت که به این کار، ویژه رسیدگی شود. شماره‌ی تلفن من را هم گرفتند؛ اما تا کنون هیچ خبری نشده است.

بخشیان شکایتش را به فدراسیون فوتبال برده، چون این آژانس را فدراسیون انتخاب کرده بود.

او ادامه داد: فقط به این خاطر که فدراسیون، «تعطیلات رویایی» را معرفی کرد، در آن تور ثبت نام کردم، حتی برای این‌که مطمئن شوم، این آژانس منتخب فدراسیون است، تحقیق هم کردم و حالا شکایتم را به فدراسیون می‌برم، نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، چون فایده‌ای ندارد.

وی سپس جریان سفرش را توضیح داد: من به‌عنوان مسافر VIP با آژانس قرارداد بستم؛ اما از همان لحظه‌ی ورودم به برزیل از خدمات VIP بی‌بهره بودم. تفاوت سفر 61میلیون و 740هزار تومانی من با نرخ سفر دیگران، فقط به‌خاطر اتاق‌های تک‌نفره‌ای بود که در هتل‌ها گرفتم.

او اظهار کرد: با این پولی که پرداخت کردم، از همه‌ی مسافران، محروم‌تر بودم. با پرواز عادی به برزیل رفتم. سه ساعت در فرودگاه منتظر آمدن راهنمای تور شدم و پس از آن‌که راهنما 5 / 3 ساعت برای اقامت دادن دیگر مسافران وقت گذاشت، آخرین نفری بودم که از آن جمع، به محل اقامتم هدایت شدم. در حالی‌ که انتظار داشتم به‌عنوان مسافر VIP دست‌ کم با تاکسی از فرودگاه به هتل محل اقامتم منتقل شوم.

بخشیان گفت: از 13 روز کل سفری که در برزیل داشتم، شش شبانه‌روز را در اتوبوس گذراندم، چون این آژانس، مسافرانش را در کل سفر و حتی مسیر بین‌ شهرها را با اتوبوس جابه‌جا می‌کرد. این در حالی‌ است که مسافران سایر آژانس‌ها که برای این سفر، 30میلیون تومان داده بودند، فاصله‌ی بین شهرها را با هواپیما طی کردند. این مسافران حتی در همان هتل‌هایی که من اقامت داشتم، اسکان داشتند.

او درباره‌ی مشکلات مربوط به محل اقامتش در شهر «بلوهوریزونته» برزیل که قرار بود در هتل محل اسکان تیم ملی باشد نیز توضیح داد: قرار بود در این شهر در همان هتلی که تیم ملی حضور داشت، اقامت کنم، واچر هتل را هم داشتم؛ اما مدیر هتل گفت که باید به هتل دیگری بروم، هتلی سه ستاره به‌جای هتل پنج ستاره رزرو شده بود. شرایط آن هتل سه ستاره واقعا غیرقابل تحمل بود. من عکس‌های آن را برای فدراسیون فوتبال فرستاده‌ام.

بخشیان در پاسخ به این پرسش که خدمات VIP که در این سفر گرفتید، شامل چه چیزهایی می‌شد؟ گفت: شما از مدیر آن آژانس بپرسید، خدمات VIP اصلا یعنی چه؟

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تا این لحظه، با توجه به گزارش‌ها و شکایت‌هایی که اعلام کرده، دریافت شده، پروانه‌ی آژانس منتخب فدراسیون فوتبال را تعلیق کرده و در جلسه‌ی کمیته‌ی فنی به موضوع آن دوباره رسیدگی خواهد کرد. در صورت جلب نشدن رضایت همه‌ی مسافران این آژانس، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آژانس «تعطیلات رویایی» را تعطیل خواهد کرد. تاکنون فدراسیون فوتبال که به‌نوعی کارفرمای این آژانس به‌شمار می‌آید و وثیقه‌ی دومیلیارد تومانی از آن گرفته، هیچ واکنشی به جریان‌ها و کاستی‌های رخ‌داده در تورهای جام جهانی نشان نداده است.

* امیرحسین بخشیان، رونوشتی از تمام مدارک و شواهد خود را همراه متن شکایت به فدراسیون فوتبال را در اختیار ایسنا قرار داده است.

توپ پُر مسافر 61میلیون تومانی برزیل

نظرات
ایمیل : نام :
* نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
* در صورت لزوم نظرات ویرایش خواهد شد.
* تایید نظرات به منزله تایید عقاید توسط شبنم نیوز نمی باشد.

با تشکر از شما ، نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبنم می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
ShabnamNews.com All rights reserved 2014 ©